11:39 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אחמד טיבי: "אם יאושר- אעבור על חוק הדגל"

אחמד טיבי: "אם יאושר- אעבור על חוק הדגל"

הכנסת מקדמת חוק לפיו נציגי ציבור לא יורשו להשתתף באירוע שלא יציג את דגל המדינה. הרשימה הערבית כבר מתנגדת

"לא יכול להיות שתקבל במה כחבר כנסת, אבל לא תראה מחויבות כלפי המדינה". כך אמר ח"כ אורן חזן (הליכוד) במסגרת הצעת חוק שהגיש בצוותא עם שמונה חברי כנסת מסיעת הקואליציה. לפי הצעת החוק נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרים, חברי כנסת ונציגי ציבור נוספים לא יורשו להשתתף באירועים בהם דגל המדינה לא יוצג בפומבי.

"אנחנו 120 ח"כים שמקבלים רכב מהמדינה. אין סיבה שלא נהיה פטריוטים. לחברי כנסת אין זכות להחליט בנושא כזה מהיום שבו החליטו לשרת את הציבור ולהכיר במדינת ישראל" אמר חזן. "כשאתה שליח ציבור ומוזמן לאירוע כלשהו, אתה מייצג את הכנסת ואת מה שהמדינה מסמלת".

בתגובה, חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הבטיח שיעבור על החוק, במידה והוא יעבור. לדבריו, הצעת החוק היא "זריעת שנאה" מצד הממשלה. "למקרה שההצעה המגוחכת הזו תעבור, אצרף גילוי נאות: בכוונתי לעבור על החוק", אמר טיבי.

לא היה בית מקדש לפני אל אקצה. אחמד טיבי. פלאש 90
אחמד טיבי. מקבל תמיכה מהמכון הישראלי לדמוקרטיה. פלאש 90

המכון הישראלי לדמוקרטיה תומך באחמד טיבי

חברי "המכון הישראלי לדמוקרטיה" הביעו תמיכה בהצהרתו של ח"כ אחמד טיבי. פרופסור מרדכי קרמניצר וד"ר עמיר פוקס פרסמו חוות דעת בשם הארגון. לטענתם, החוק "פוגע בחופש הביטוי". "הצעת החוק לא ישימה, אינה תואמת את המציאות ותפגע בחופש הביטוי ובתפקודם של נבחרי ועובדי ציבור ישראלים בארץ ובעולם" אמרו במכון.

"החוק המוצע פוגע בחופש הביטוי של נציגי הציבור באופן בלתי סביר. חקיקה שכזו תמנע השתתפות של נציגים רשמיים באירועים גם אם קיים אינטרס ציבורי להשתתפותו של נציג ישראלי בהם, ואף עשויה לשמש כתירוץ למוסדות וארגונים מסוימים בכדי לדחוק ולמנוע מנציגים ישראלים להשתתף באירועים".

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"