בעצרת השמאל בכיכר רבין, מאי 2017. צילום: פלאש 90

קריאה בקהילה הישראלית בהונג קונג: מנעו מאחינועם ניני להופיע באירוע רשמי של הקונסוליה לכבוד , איש עסקים ישראלי ותיק ומוכר בקהילה, פנה במכתב רשמי לסגנית שר החוץ : "כיצד ממשלה בראשות הליכוד נותנת לאשה כזו להופיע?… האם אבדנו את כל העקרונות? האם אנו נותנים פרס למבזינו?".

לדברי נגר, הוא מחה מבעוד מועד בפניה של הקונסולית בהונג קונג , על הכוונה לארח באירוע החשוב דווקא את האמנית השנויה במחלוקת שהתבטאה נגד ישראל פעמים רבות.

הזמנה להופעה של אחינועם ניני בהונג קונג ב-22 באפריל, בחסות הקונסוליה הישראלית

נגר סיפר לערוץ 20 כי שמע לראשונה על הכוונה להזמין את ניני להופיע כששפילר פנתה אליו בבקשת תרומה לאירוע. איש העסקים הבהיר כי כששמע שניני תוזמן להופיע – סירב לתרום.

"הייתי בשוק", תיאר את הרגשתו במכתב שהפנה למנכ"ל . "בקשתי לדעת כיצד מדינת ישראל מביאה אומנים שמדברים בגלוי בחו"ל נגד מדינת ישראל מעל גלי האתר, ובבמות בהזדמנויות שונות, נגד חיילי צה"ל והמתנחלים… קוראת בשמות לראש ממשלת ישראל בשמות גנאי".

נגר טען כי ניני "אינה מוכנה לכבד את יום הזיכרון לחללי צה״ל אם לא נכבד גם את חללי הפלשתינאים".

ההזמנה הרשמית לאירוע בקונסוליה

גם רב בקהילה היהודית בהונג קונג, הרב נתנאל מעודד, פנה לקונסוליה בבקשה רשמית לבטל את הההופעה. לדבריו, "הגברת הנ"ל ידועה בהתבטאויותיה נגד מדינת ישראל, נגד חיילי וחללי צבא הגנה לישראל, ובכל דבר הקשור לעם היהודי".

הרב מאיר אזרזור מארגון "שובה ישראל" בהונג קונג, פנה אף הוא לקונסוליה בנושא וכתב: "ברצוננו להביע שאט נפש, חרון ואף בושה. היא פנינת חמד, מקום שיש אהבה וכבוד לעם ישראל וממשלת ישראל – אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה נא לבטל באופן מיידי את השתתפותה של הזמרת הנ"ל".

בתגובת לשכתה של סגנית השר חוטובלי לפנייתו של נגר נמסר: "מבדיקה שערכנו עולה כי מושלת הונג קונג הזמינה את הזמרת אחינעם ניני. הקונסוליה לא יזמה את ההזמנה ולאורך כל הדרך הייתה שקיפות מלאה אל מול הקהילה היהודית בנוגע לאירועי יום העצמאות".

"קבלת הפנים הרשמית לחגיגות השבעים תלווה בהופעה של הזמרת, כאשר מימון ההופעה לא נעשה על ידי משרד החוץ אלא באמצעות מכירת כרטיסים לקהל הרחב ככל אירוע מסחרי אחר".

בקונסוליה הישראלית בהונג קונג לא הגיבו לשאלותינו, והפנו אותנו לתגובת משרד החוץ.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.