אחיו של הקצין שנהרג בהתרסקות המסוק מתייחס לאסון

שאול זהר, אחיו הצעיר של רב-סרן (מיל') דודי (דוד) זהר ז"ל שנהרג אמש (ב') בהתרסקות מסוק קרב בבסיס צה"ל בדרום הארץ, סיפר על קבלת הבשורה ועל התחושות הקשות: "שמענו על אירועי הלילה מדפיקה בדלת, כמו בספר. דפיקה חזקה בדלת גם אצל ההורים שלי, גם אצל אחותי וגם אצלי, שבישרה לנו את הבשורה הנוראית הזאת. עדיין קשה לנו להאמין, קשה לנו לתפוס. זו מכה מאוד קשה לכל המדינה ומכה קשה לנו".

על אחיו: "היה גדול מהחיים, לא תמצאו אדם טוב ממנו. הטוב שבאדם. גידל משפחה נהדרת עם ארבעה ילדים מופלאים. הוא נתן את הלב ועשה את זה על הצד הטוב ביותר. חבל לי שלא תזכו להכיר אותו. הוא היה אבא נפלא, אח נפלא ובן נהדר. האדם הנפלא ביותר שיצא לי להכיר. דודי אהב את האנשים בטייסת ואהב את המקצוע ולכן המשיך בשירות המילואים. רק אתמול ניסינו לתכנן חופשה משותפת, שתתחלף באבל".

WhatsApp Image 2017-08-08 at 10.51.21
מודעת האבל של רס"ן דודי (דוד) זהר ז"ל

 

הלווייתו של זהר ז"ל  תתקיים היום (ג') בשעה 18:30 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

אמש סמוך לשעה 21:00, התרסק מסוק מסוג אפאצ'י מסוג "פתן" בזמן נחיתתו ועליו שני טייסים. טייס מוביל, קצין בדרגת רב סרן נהרג במקום וטייס נוסף בדרגת סגן פונה באמצעות מסוק לבית החולים סורוקה כשהוא מורדם ובמצב אנוש.

מדובר צה"ל נמסר: "קצין צה"ל במילואים נהרג וקצין נוסף נפצע באורח קשה בהתרסקות מסוק קרב בבסיס צה"ל בדרום הארץ. הקצין שנפצע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעה נמסרה למשפחות. צה"ל משתתף בצער המשפחה של הקצין שנהרג וימשיך ללוותה ואת משפחת הפצוע".

"מפקד חיל האוויר אלוף אמיר אשל הנחה על הקמת צוות מומחים בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה לבדיקת נסיבות המקרה. עוד הנחה מפקד חיל האוויר על קרקוע מערך מסוקי הקרב עד לסיום התחקיר", כך הודעת דובר צה"ל.

מסוקי אפאצ'י בבסיס רמון. צילום ארכיון: עופר צידון, פלאש 90
מסוקי אפאצ'י בבסיס רמון. צילום ארכיון: עופר צידון, פלאש 90

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם