הפטריוטים דנים בדברי יעלון נגד הלוחם

מאז "היום הארור" בו ירה אלאור אזריה במחבל שביצע פיגוע דקירה בחברון, "השמיים נפלו עלינו", כך מספרת אתי אזריה, אחותו של הלוחם העומד למשפט, בפוסט מרגש שכתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

בפוסט, מעין מכתב פתוח ללוחם שנמצא בכלא הצבאי בנחשונים, היא מספרת על דרכו של אזריה מהאימונים לקראת הגיוס, דרך שירותו הצבאי כמצטיין פלוגתי ועד לימי המשפט הקשים.

"שנתיים לפני הגיוס, התחלת להתאמן .בגשם, בשמש, לפנות בוקר ובלילה כדי לעבור את מבחני הלחימה ולהתקבל לשם", מספרת אתי על אחיה הקטן. לדבריה, על אף בעיות רפואית בברכו של אלאור, הוא הגביר את המאמצים על מנת להתקבל לשירות קרבי.

אתי מספרת כי בליל הגיוס אלאור כל כך התרגש, שהוא לא נרדם ."לילה לפני הגיוס כבר לא נירדמת אבל הכרחת את עצמך כי אתה חייב לתת את כל כולך למה שאתה הכי רוצה בעולם להילחם למען מדינת ישראל."

בבוקר הגיוס של אזריה, יצאה המשפחה כולה עם החייל הטרי לבסיס המיון. "התעוררנו מוקדם מאוד בבוקר כולנו נרגשים וגאים כל כך, ואתה לבשת את החיוך מלאך הזה שלך כמו כל יום מאז שנולדת, יצאת מהבית עם התיק הענק הזה על גבך כולך מלא בהתרגשות וגאווה, ההורים ודוד ויקטור מאחורייך בעירבוב רגשות חוששים לחוצים ומתרגשים", כתבה והוסיפה, "אנחנו האחים הולכים אחרייך בגאווה ראש מורם, אחינו הקטן הבן זקונים הולך להיות לוחם למן המדינה".

לדבריה של אזריה, חקוקה בזכרונה תמונה של אלאור רגעים לפני שהוא עולה לאוטובוס. "הצילום הזה שלעולם לא ייצא לי מהזכרון שנייה לפני שעלית לאוטובוס, החיוך הענק הזה, כולנו בכינו מהתרגשות והתחלת להרגיע אותנו לחבק אותנו."

"רק אנחנו יודעים כמה קשה נילחמת כדי לשמור על תפקידך כלוחם, עם ברך שעושה לך בעיות וכל יום בלילה היית סובל מכאבים אבל לא ויתרת, כי אתה פה למען המולדת".

אתי גם סיפרה כיצד הפך אחיה למצטיין גדודי. " כל הגדוד שלך יכול להעיד עלייך אחי הקטן שלא ידעת לומר לא. אם זה במשמרות כדי שאחר יוכל לצאת לאפטר או לסופ"ש בבית, אם זה להחליף מישהו שהיה חולה ורצית שינוח למרות שהיית אחרי שמירה אתה בעצמך".

"בכל המסעות שיכולת להיות ראשון בחרת להיות אחרון עם מי שמאוד קשה לו ולעודד אותו שימשיך, אני יכולה לרשום ספר על הלב הזה המיוחד שלך חיים שלי. לאחר שנה קיבלת מצטיין גדודי' קיבלת את תפקיד החופל."

יום הפיגוע – "היום הארור"

אתי מכנה את יום פיגוע הדקירה בחברון שהסתיים בירי הזכור ביותר בשנה החולפת כ"יום ארור". "ואז היום הארור 24.3.16 היום שביצעת את המוטל עלייך והצלת חיים". אזריה חזרה על טענות ההגנה בנוגע ללבושו החריג של המחבל ביום פורים חם. "ירית במחבל שהתחיל לזוז עם מעיל שחור ונפוח ביום חם".

משפחת אזריה בבית המשפט. צילום: פלאש 90
משפחת אזריה בבית המשפט. צילום: פלאש 90

"מאז השמיים נפלו עלינו", היא מתארת את חווית המשפחה, "התמונה שלך מובל באזיקים ילד בן 199 שרק מוטיבציה ונתינה היה לו לצבא בשניות הכל התהפך באכזבה וכאב על שהפקירו אותו בשטח."

עשרה חודשים שאתה במעצר, עשרה חודשים שחתכו לך את הכנפיים ולקחו חירותך. עשרה חודשים שאתה רואה חוסר צדק! ומחר זה קורה, הכרעת דינך. אני רוצה לומר לך, חיים שלי, שאני פוחדת וכואבת כל כך, אבל עם זאת יודעת שיש שופט אחד בלבד וזה אבא שבשמיים, והוא שומר על ילדיו".
אתי סיכמה את המכתב בתפילה: "אז אבא היקר, הקב"ה, בבקשה החזר אותו הביתה מחר החזר אותו למקומו הטבעי, החזר לו את הכנפיים והחיוך המתוק. החזר לנו את האור לחיים!".

את הפוסט סיכמה עם פנייה לעם ישראל, בבקשה שיתפללו עליו: " עם ישראל היקר אנא ממכם הדליקו נר והתפללו חזק לבורא עולם שיחזיר לנו את הילד של כולנו".:עוד באותו נושא