23:38 17/12/2017
דף הבית > מורשת > בבניין ציון ננוחם: אחותו של בניה שראל ז"ל התחתנה

בבניין ציון ננוחם: אחותו של בניה שראל ז"ל התחתנה

רחל, אחות של בניה שראל ז"ל שנפל במהלך מבצע 'צוק איתן נישאה ערב אל בן זוגה ידידיה מלכיאל בבית הכנסת העתיק בסוסיא

מזל טוב למשפחת שראל: רחל, אחותו של בניה שראל ז"ל, שנפל במהלך מבצע צוק איתן, נישאה הערב לבחיר ליבה בטקס מרגש בבית הכנסת העתיק בסוסיא.

צילום: מיכל שמעון, ערוץ 20
צילום: מיכל שמעון, ערוץ 20

רס"ן בניה שראל, מפקד פלס"ר גבעתי, בן 26 מקריית ארבע, נהרג בהיתקלות עם מחבלים שיצאו מפיר של מנהרה ברפיח, שבדרום רצועת עזה. חצי שנה לפני האירוע, התארס שראל לחברתו גלי והשניים תכננו להינשא בקיץ 2014.

במקום החתונה המתוכננת של בניה ז"ל לארוסתו גלי ניר, בני המשפחה והחברים חגגו את חתונתו בבית תמחוי בירושלים, והכינו ארוחה עבור נזקקים. בכניסה למקום נתלתה מודעה, עליה נכתב: "ביום זה הייתה אמורה להתקיים חתונת המפקד הנערץ גיבור ישראל הי"ד שנפל על משמרתו ומת על קידוש השם. ביום בו רינה הפכה לקינה, וקול מצהלות הפכו ליגונות. בימים בהם מנגינת שבע ברכות היו נשמעות בכרמי העיר יוקדשו סעודות לעילוי נשמתו הטהורה והזכה במעשי חסד תראו נחמה".

 

בניה שראל ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה
בניה שראל ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

משפחת שראל היא מהמשפחות הוותיקות והשורשיות בקריית ארבע ובחברון. אמו, מיכל, משמשת כמורה באולפנת קריית ארבע, ואביו שלום שראל הוא מהנדס בניין במקצועו. גם אחיו גרים ברחבי יהודה ושומרון. "בניה חי את החיים במלואם, הוא אהב לעשות את מה שידע הכי טוב – להנהיג", ספדה לו אז אחותו רחל. "הוא יצא להגן על הארץ שאותה אהב בנפשו בחיוך, בכובד ראש ובאהבה עצומה. כל מעשיו היו אמונתו, והמלחמה האחרונה שבה השתתף להגנת העם והארץ הייתה כל הווייתו".

על המצבה נכתב, לדרישת המשפחה, כי בניה נפל בקרב "בפאתי מורג" במבצע צוק איתן. שראל הותיר אחריו זוג הורים ושבעה אחים ואחיות.

כעת, כאמור, המשפחה זוכה להתנחם בבניין בית חדש, של רחל ושל ידידיה. רק בשורות טובות.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

חדרי הבריחה שיאפשרו לכם ללמוד על מורשת צה"ל

לכבוד חג החנוכה: מוזיאון ההעפלה ומוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל מציעים לכם להתנסות בהצצה לספינת מעפילים אמיתית, וגם לחידות צבאיות מסובכות במיוחד