היצירה והדר גולדין הי"ד

 

זאביק גוטליב, פסל וחרש ברזל נתקל ברשתות החברתיות בזמן מבצע 'צוק איתן' בתמונה בה יצרו חילים סמל של מגן דוד בגופם. התמונה, שזכתה לפרסום רב, הציתה אצל זאביק רגשות אותם תרגם ליצירה אומנותית.

"התמונה הזו יצרה אצלי תחושה כל כך עזה של אחדות, חברות, רעות לוחמים וישראליות שמסמלת את כוחנו המשותף כעם בכל מצב ושבתה את ליבי. החלטתי לעשות מעשה ולתת לתמונה מימד אומנותי עם נוכחות וסימליות ויצרתי את הפסל", סיפר גוטליב. "קראתי לו 'אחוות לוחמים'. הפסל בנוי מפלדה מחושלת, ושולי הדגל המתנופף בנוי מפח מרוג צבוע כחול. החלטתי לתרום את הפסל שהוא ללא ספק רב משמעות עבורי לזכר סגן הדר גולדין שהלך מאיתנו".

גוטליב תרם היום (ה') את הפסל ל"מצפה הדר" הסמוך לישוב סלעית במפגש בנוכחות  השר והרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון, קרוב משפחתו של הדר גולדין ומי שכיהן כשר הביטחון בזמן המבצע.

בימים הקרובים יוצב הפסל באתר שהפך לאחרונה למקום מפגש למטיילים, לתנועות נוער, לתלמידים ולחיילים הנהנים מתצפית מרהיבה וזוכרים את הדר הי"ד.

"המקום הזה מזכיר לכולנו את המחויבות להשבתם של אורון שאול והדר גולדין הי״ד לקבר ישראל, והצבת הפסל הכל כך משמעותי הזה כאן היא יותר מסימלית", אמר יעלון. "כוחו של עם ישראל באחדותו, וחובתנו לחזק אותה לא רק בסמלים אלא במעשים. הדר כתב על כך, הדר חינך לכך, הדר לחם על כך ואנחנו מחויבים לדרך הערכית הזו לזכרו ולמען עתידנו כחברה וכמדינה. תודה לזאביק על היצירה הכל כך משמעותית הזו".

 

יעלון וגוטליב עם היצירה אחוות אחים שנתרמה למצפה ע"ש הדר גולדין הי"ד
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא