בוועידת העסקים של מעריב התייחסה שקד להתעוררות המורגשת בימין:

"אם נתניהו יצליח לעודד את אחוזי ההצבעה אצלו ולעורר את מעוזי הליכוד נצליח להגיע ל-61 מנדטים", אמרה שקד ושללה את אופציית הבחירות הרביעיות- "אחד הגושים ישיג 61, אני חושבת שלגוש הימין יש סיכוי טוב. אני רואה שיש התעוררות. טוב יעשה נתניהו אם יפסיק להתעסק איתנו ולתקוף אותנו".

שקד תקפה את כחול לבן המורכבת לדבריה מערבוב של דעות: "לכחול לבן אין שום דבר משותף חוץ מאידאולוגיית 'רק לא ביבי'. יש שם אנשי שמאל, חלקם סוציאליסטים, חלק קפיטליסטים, חלק בעד חוק הלאום. זה מישמש של דעות". בהמשך, התייחסה לאפשרות ממשלת האחדות: "אם גנץ היה מקבל את הצעת נתניהו ומחליף אותו לאחר חצי שנה, הייתה היום ממשלה. אני, בנט, דרעי וגפני נתנו התחייבות לגנץ שנתניהו יקיים את הרוטציה, ובכל זאת הם לא הסכימו. תצאו מאשליית ממשלת אחדות, זה לא יקרה, או ימין או שמאל".

על פגישתם של בנט ושקד עם ח"כ הנדל והאוזר אחרי פיזור הכנסת ה-22 בגינה מייחסים בליכוד לבנט ושקד את תווית 'החוליה החדשה' אמרה שקד: "רצינו שהנדל והאוזר יבואו איתנו, וככה נגדיל את הגוש ונפרק אותם. אני חושבת שהציבור צריך להבין שדרושה הכרעה, או להצביע לימין או לגוש השמאל. אין ממשלת אחדות, יש הפרדה ברורה – גוש ימין או גוש שמאל. שכל אחד יחליט לאן הוא משתייך.

"יש תיקו, כי ליברמן צריך לבחור גוש. אני חושבת שאחד הגושים ישיג 61 מנדטים, או שתהיה ממשלת ימין או שתהיה ממשלת שמאל-ערבים. זו הערכה אמיתית שלי".

 

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.