שלי יחימוביץ יכולה לחייך הערב חיוך של מנצחים ולחכך ידיה בהנאה. היא ואנשי המטה שלה לקחו חלק פעיל בהפתעת הפריימריז: אבי . אלמלא תמיכתה, ספק אם מנכ"ל בזק לשעבר היה חוגג הערב.

ומי בצד של המפסידים? כאן הרשימה ארוכה. נתחיל דווקא ממשה כחלון, שר האוצר, שייחל לניצחון של . לא מאהבת הבוז'י אלא משנאת גבאי, שפרש ממפלגת כולנו ויצא לדרך חדשה בעולם הפוליטי. כחלון לא אהב את המהלך הזה ולא פילל לרגע שגבאי יעמוד כפסע לפני כיבוש . החשש של כחלון הוא גם מזליגת קולות ממנו לעבר העבודה אם גבאי אכן יעמוד בראשה.

הפתעת הבחירות? אבי גבאי. צילום: פלאש 90
הפתעת הבחירות? אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

גם אהוד נכלל ברשימת המפסידים. הוא אומנם התעלם במפגיע מהפריימריז, אבל ייחל לניצחון של הרצוג. מערכת היחסים בין השניים קרובה ולא מן הנמנע שהרצוג היה מצרף לצמרת המפלגה את מי שעמד בעבר בראשה. גם לא רווה נחת מהתוצאות. בן הברית הפוליטי שלה יוצא מהמשחק ועתיד המחנה הציוני לוט בערפל.

עמיר צריך לתת חיבוק תודה גדול לאבי ניסנקורן שגייס את אנשי ההסתדרות לטובת הניצחון בפריימריז, אם כי ניסנקורן עצמו – בלחץ הרצוג – נמנע מלהביע תמיכה פומבית בפרץ.

 ח"כ עמיר פרץ. צילום: פלאש 90
ח"כ עמיר פרץ. צילום: פלאש 90

 

וכעת, שני המועמדים יפעילו את כל הכישורים שלהם כדי לשכנע את המפסידים להביע תמיכה בהם. הרצוג צפוי ללכת עם גבאי, אראל מרגלית צפוי לתמוך בפרץ. מה שניתן לומר בוודאות זה שאין סיכוי שמפלגת העבודה תצטרף כעת לקואליציה הנוכחית, בנט יכול לנשום לרווחה.

וגם: המאבקים בתוך מפלגת העבודה רחוקים מלהסתיים. הם לא יסתיימו גם אחרי שתיקבע זהותו של היו"ר הבא. ואיך אפשר בלי לציין את הניצחון של העולים ממרוקו במפלגה הכי "לבנה" שהייתה בישראל. פתח לתקווה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.