מוקדם יותר הערב נשמעה אזעקת צבע אדום באשקלון, חבל לכיש וישובי העוטף וזוהה שיגור מרצועת עזה. כעת צה"ל תוקף בחזרה.

על פי דיווחים רקטה אחת יורטה מעל אשקלון, זאת בזמן שנתניהו נכח בעיר ונאם בכנס הליכוד. בתגובה ראשונה לירי אמר נתניהו: "זה שירה פעם שעברה כבר לא איתנו, מי שירה עכשיו שיתחיל לארוז".

שר הבטחון נפתלי בנט אמר בפעם הקודמת בה נורו טילים על אשדוד בזמן נאום ראש הממשלה – "בטחון ישראל יוחזר על ידי חמאס מחוסלים". יהיה בהחלט מעניין לראות אם גם בתפקידו כשר בטחון כעת, יפעל באותה מדיניות בה פעל קודמו, נתניהו.

שר הביטחון הקודם, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס לירי לאשקלון: "זו הפעם השנייה השנה שפעילי טרור ברצועת עזה משפילים את מדינת ישראל, וראש הממשלה שוב, בעיצומו של כנס בחירות, מורד מהבמה ונמלט למרחב מוגן. ההבדל היחיד הוא שבפעם הקודמת זה היה במהלך נאום באשדוד והפעם באשקלון. בין הפעם הזו לפעם הקודמת נתניהו המשיך להטיף ולקדם הסדרה מול החמאס, אבל האמת העגומה היא, שלא הייתה הסדרה ולא תהיה הסדרה. מה שיש זה כניעה לטרור ושום מכבסת מילים לא תשנה את המציאות שנקלענו אליה". ליברמן הוסיף כי "נתניהו, שעוד ב-2009 הבטיח שכאשר הוא ייבחר ימוטט את שלטון החמאס, בינתיים ממוטט את ההרתעה הישראלית".

עד כה דווח כי בתקיפת צה"ל הושמדה עמדת תצפית של חמאס. דיווחים על נפגעים בצד הפלסטיני. כמו כן בעקבות ההתחממות, טיסת אייר פראנס מפריז לתל אביב שבה על עקבותיה.

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.