היישובים בהם נשמעה האזעקה: אבני איתן, אלי עד, אפיק, בני יהודה, גבעת יואב, גשור, חספין, כפר חרוב, מבוא חמה, מיצר, נאות , נוב, נטור, רמת מגשימים. בשלב זה לא ידוע על נפילות. נבדקת אפשרות שמדובר בזליגת הלחימה בסוריה. התושבים התבקשו לשהות במרחבים מוגנים. בהמשך עדכן דובר צה"ל כי ככל הנראה מדובר באזעקת שווא.

אחרי שביום ראשון ניסתה חוליית דאעש לפגוע בכוחותינו בגבול הצפון, חיל האוויר תקף יעד של ארגון הטרור. צה"ל חיסל 4 מחבלי דאעש.

צה"ל תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע אתמול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות התקרית בצפון ותקיפת צה"ל בעקבותיה: "לא ניתן לדעאש להתבסס בחסות המלחמה בסוריה", והוסיף כי "אני רוצה לשבח את חיילי צה"ל שהדפו את המתקפה נגדנו, נהדוף כל מתקפה של דאעש על גבולותינו".

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.