כבר שנים שלא הייתה כזאת התעניינות בקרב אוהדי בית"ר ירושלים בקבוצתם. אחרי שני הניצחונות הגדולים על ושאש ההונגרית, אפשר כבר לומר בוודאות כי האוהדים של בית"ר ירושלים פשוט בטירוף. הסימן המשמעותי ביותר המעיד על הסקרנות והעניין שהקבוצה מעוררת לאחרונה, הוא מכירת הכרטיסים למשחק הערב.

פחות משעתיים מאז החלה מכירת הכרטיסים למשחק הערב נגד בוטב פלודבדיב הבולגרית (, 21:00) במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית, וכל הכרטיסים אזלו. משחקי המכביה הנערכים באצטדיון מונעים חגיגה גדולה הרבה יותר. במשרד הכרטיסים ׳לאן׳ אמרו כי אם המשחק היה מתקיים בטדי, היו נמכרים 30 אלף כרטיסים. בינתיים, עד החזרה לטדי, בית"ר תסתפק בשליש מכמות האוהדים שהיתה מגיעה לאצטדיון בבירה.

גם ביציעים יש מטרות. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
רכשו את כל הכרטיסים. אוהדי בית"ר. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

 

כמה סיבות יש לעניין העצום שמעוררת הקבוצה העונה. ראשית, הגעתו של אלי לתפקיד הבכיר במועדון גרמה לשינוי הקיצוני מבחינה תדמיתית ושיווקית וגרמה לאוהדים רבים לשוב ולהתעניין בקבוצה. החתמתו של יוסי הוסיפה הרבה עניין ותקשורת סביב המועדון ושני המשחקים הגדולים שהקבוצה הציגה מול ההונגרים הפכה את בית״ר ירושלים למשהו שמזמן לא היה כאן.

אלי אוחנה רוצה להגיע לשלב הבתים בליגה האירופית, ההגרלה מול מאפשרת לאוחנה להתקרב לעבר המטרה. בשיחות סגורות עם שרון המאמן ואלי טביב הבעלים, אמר אוחנה כי בית״ר ירושלים חייבת לעבור שני סיבובים לפחות ואז לקוות להגרלה נוחה.

בינתיים, גם בלי רכש משמעותי, בית״ר ירושלים מספקת את הסחורה. נכון, היריבה ההונגרית לא הייתה יריבה משמעותית, אבל במפעלים האירופאים יש לא מעט מוקשים וצריך לדעת לדלג מעליהם. מימר ממתין לבלם וחלוץ אבל בינתיים הוא צריך להסתדר עם הסגל הקיים ולנסות לתמרן בעיקר עם המגבלות בהגנה.

השחקנים חוגגים בהונגריה את ההעפלה לסיבוב הבא. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
השחקנים חוגגים אחרי הניצחון בשבוע שעבר בהונגריה. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

 

איתי שלא הצטיין בשני המשחקים מול ושאש צריך להתחיל להביא מספרים. התייחס למשחק הערב ואמר: "מצפה לנו משוכה קשה. נצטרך לבוא סופר מוכנים. אנחנו מקבלים את הקהל שלנו ובאים לעשות את העבודה. תמיד אמרתי שהמשחקים הראשונים קשים. הם מוקשים כי השחקנים חדשים ולא מכירים אחד את השני מספיק. צריך לבוא ביחד ולעשות הכול לעלות לשלב הבא״. נשאל על שיתוף הפעולה עם יוסי בניון ואמר: "אני ויוסי חלק מהמנהיגים בקבוצה. יוסי זו תוספת כוח משמעותית מאוד".

ההבדל המשמעותי בין המשחק המדהים מול ושאש במושבה לזה שיהיה הערב הוא הקהל ביציעים. אחרי העונש של אופ״א, אוהדי בית״ר ירושלים יהיו הערב תחת זכוכית מגדלת בכל הקשור לקריאות גזעניות. אופ״א שלחה משקיפים ותעניש בחומרה את בית״ר אם יהיו אירועים חריגים ובמועדון דאגו להקפיד על אבטחה גדולה גם ביציעים וקיימו שיחות עם גורמים משפיעים בקרב האוהדים. שרון מימר, כמו תמיד, דואג לפרגן לאוהדים גם מתוך מטרה לקרב ולהרגיע אתם. "הקהל של בית"ר הוא נכס גדול. גם במשחק הקודם בהונגריה היו 500 אוהדים שבאו וגרמו לנו להעלות את הרמה. הם יתמכו בנו במושבה ואנחנו נבוא לשמח אותם. יש לקבוצה אוהדים מכל הארץ ולכן מכנים את בית״ר: הקבוצה של המדינה״, אמר המאמן.

לא בטוח שהחגיגה הבית״רית בהונגריה תחזור בבולגריה ולכן בית״ר צריכה לסגור עניין כבר הערב ולצאת לגומלין עם יתרון משמעותי. מימר מוטרד מההגנה, ויודע כי ספיגת שער חוץ יקר ומסוכן מהבולגרים תסבך את קבוצתו לקראת הגומלין.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.