במרכז האקדמי לב התקיימה אזכרה לזכרו של פרופ' יהודה לוי, מחלוצי החיבור בין תורה ומדע בישראל, שנפטר לאחרונה בגיל 93. פרופ' לוי, פיזיקאי במקצועו והיה גם ממייסדי המרכז האקדמי לב ואף הקים במקום את החוג לפיסיקה/ הנדסת אלקטרו אופטיקה, תחום שהיה חדש בארץ באותם ימים. בנוסף לתוכניות הלימוד שכתב ושמוסדות לימוד נוספים אימצו אליהם, הוא כתב גם ספרי מדע וספרי הגות, אשר אחד מהם תורגם אף לקוראנית.

באזכרה השתתפו בני משפחתו וחבריו של פרופ' לוי ז"ל, ונשאו דברים לזכרו נשיאי המרכז האקדמי לב לשעבר פרופ' יוסף בודנהיימר וצבי וינברגר, לצד הרב ד"ר חיים ארמן שהיה תלמידו וחברו של פרופ' לוי, וד"ר סלמן נח שהיה גם הוא תלמיד של פרופ' לוי וכיום הוא בעצמו מרצה במרכז האקדמי לב.

נשיא המרכז האקדמי לב לשעבר פרופ' יוסף בודנהיימר אמר באירוע: "הרב פרופ' יהודה לוי כתב ספרים רבים ובנושאים שונים, על יהדות ומדע, וגם על סדר זרעים. הוא ראה חשיבות רבה בלימוד התורה וכמובן כתב גם ספרים נוספים, כאשר הבולט שבהם עסק בנושא אופטיקה יישומית. ספרו בתחום היה הראשון מסוגו בארץ, כאשר התחום עצמו לא היה מוכר בארץ ומי שבנה ועיצב את תכנית הלימודים היה הוא. מנעד הנושאים הרחב של ספריו מעיד רבות על אישיותו הרחבה, זאת לצד העובדה שהוא היה אדם עניו וצנוע בדרכו ובהליכותיו."

תלמידו של פרופ' לוי ד"ר סלמן נח, ומי שבעצמו הינו מרצה במרכז האקדמי לב אמר: "אני יכול להעיד בשמי ובשם חברי, אלה שלמדו ממנו תורה ואלה שלמדו ממנו אלקטרו אופטיקה, שבדרכיו, בהליכותיו וברוחב ההיקף של ידיעותיו, הוא השפיע על תפיסת עולמנו בחיינו הבוגרים. ראינו בו מודל לשקידה, ללמדנות ולמצוינות, והכל מתוך ענווה ומשמעת עצמית, ברמה שקשה למצוא היום, ואף זכיתי להתייעץ איתו מספר פעמים בענייני אופטיקה במהלך לימודיי לתואר שני"

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל


:עוד באותו נושא