משטרת מחוז ש"י איתרה וחקרה פלסטיני תושב חברון שהוכה ע"י דובר ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה", כך לפי פרסום ב"הארץ". גורם מסר לעיתון כי הפלסטיני סיפק פרטים שונים מאלו שסיפק הדובר. הפרקליטות, שטרם הועבר אליה התיק באופן רשמי מהמשטרה, מסרה כי התיק עודנו בחקירה.

כזכור, יששכרוף העיד במהלך פעילות פומבית של הארגון כי במהלך שירותו הצבאי בחברון היכה פלסטיני ללא סיבה. עדותו של יששכרוף תועדה בסרטון שהובא לידיעת הציבור ע"י ארגון "מילואימניקים בחזית".

בעקבות כך, פנתה בחודש יוני שרת המשפטים איילת שקד ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בקריאה לפתוח בחקירה נגד ישככרוף: "לאור החשיבות הרבה שאני רואה בשמירה על שמה הטוב של מדינת ישראל ושל חיילי צה"ל, ראיתי לנכון לפנות אליך על מנת שתבדוק את אמיתות המקרה. ככל שיתברר כי יש אמת בפרסומים, הרי שיש לפעול לאלתר למיצוי הדין".

משטרת חברון פתחה בחקירתו של יששכרוף והציגה בפניו את הסרטון הערוך. יששכרוף הגיש את הסרטון המלא ואמר כי הוא עומד מאחורי דבריו. עוד טען כי מדובר באירוע שגרתי של חייל המשרת בקרב אוכלוסייה אזרחית. "דין יששכרוף לא שתק גם בחקירה", אמרה עורכת דינו של יששכרוף גבי לסקי.

בתגובה לחקירה אמרה שקד: "או שמדובר בשקרן שמוציא את דיבתו של צה"ל או שמדובר במקרה אלימות שצריך להיחקר. המדינה ביקשה בעבר ותמשיך להתעקש לקבל לידיה את העדויות שמגיעות לארגון על מנת לרדת לחקר האמת. צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם ותקריות של אלימות נחקרות ומטופלות".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20