בתום שבעה ימי , הודיעה משטרת ישראל כי במסגרת החיפושים בכנרת אחר הנעדר ז"ל, בן ה-19 מקרית שמונה, כלל המאמצים הובילו למציאת גופתו באזור בו התמקדו החיפושים. לפני זמן קצר הסתיימה מלאכת זיהויו על ידי בני משפחתו בבסיס השיטור הימי בדגניה.

אותרה גופתו. איתמר אוחנה ז"ל
אותרה גופתו. איתמר אוחנה ז"ל

 

אתמול הודיעה המשטרה כי אותרו גופות שני הנעדרים האחרים, נחמן איטח, בן ה-21 ולירון קראדי בן ה-17. מאז המשיכה המשטרה, בשיתוף יחידות מחיל הים ומתנדבים, את החיפושים אחר אוחנה, שכאמור הגיעו היום (ג') לסופם. עיקר מאמצי החיפוש התרכזו ברצועת החוף המזרחית של הכנרת, סמוך לאזורים בהם נראה הנעדר לאחרונה על פי עדי ראייה. כבר בשבת הודיעה המשטרה כי אפסו הסיכויים למצוא את הנעדרים בחיים. במהלך החיפושים הופעלו אמצעי תצפית של משטרת ישראל והם כללו שוטרי מהשיטור הימי, פרשים, לוחמי מג"ב, מתנדבים,יחידות חיל הים, אופנועי ים, מסוק משטרתי וסירות מתנדבים.

החיפושים אחר הנעדרים בכנרת. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים אחר הנעדרים בכנרת. צילום: דוברות המשטרה

 

השלושה נסחפו למים בשלושה מקרים שונים. כאשר במקרה הראשון, התהפכו גבר ואישה על גבי מזרן ים, בעוד האישה חולצה על ידי אופנוע ים בסיוע אזרחים, נחמן איטח בן 21 מביתר עילית טבע. באירוע השני, נערים נכנסו לכנרת על גבי מזרון ים שהתפוצץ, כאשר אחד מהם חולץ והשני, לירון קראדי, בן 17 מנתניה טבע. באירוע השלישי, שלושה צעירים רחצו ולאחר שנסחפו, שניים מהם חילצו עצמם והשלישי, איתמר אוחנה בן 19 מקריית שמונה טבע. ערב החג פרסמה משפחתו של איתמר אוחנה בקשה ממי שיכול להגיע ולסייע בחיפושים והסקירות בהתנדבות בחוף לבנון.

"הוכחתם שתמיד מתנדבי זק"א יקדשו שם שמים למען הצלת חיים וכבוד המתים"

עם מציאת הגופה השלישית, פרסם ראש אגף המבצעים בארגון זק"א, חיים וינגרטן, הודעת תודה "למפקדים ולמתנדבים המסורים שבמשך רוב ימי החג עזבו את משפחותיהם ועשו את כל המאמצים לחפש אחרי שלושת הנעדרים בכנרת". לדבריו, "זה בכלל לא מובן מאליו, אך במעשיכם אתם הולכים בדרכיו של מנהיג האומה משה רבנו, שבימים האלו של יציאת מצרים וקריעת ים סוף, גם הוא התעסק בחסד של אמת. שוב הוכחתם במעשיכם שיש לעם ישראל על מי לסמוך, ושתמיד מתנדבי זק"א לא יהססו לעזוב את הנוחות שלהם, ויקדשו שם שמים למען הצלת חיים וכבוד המתים".

בעקבות האירועים הפיצה המשטרה בימים האחרונים כללי בטיחות לציבור הרוחצים בכנרת לפיהם: יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה, אין להיכנס לעומק עקב סכנת היסחפות, אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות וככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש על ילדים קטנים, אלא בלוויית אדם מבוגר.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.