"אין פלא שאותם אלו שפועלים בכל רגע להעלים כל סממן יהודי מהמרחב הציבורי בישראל – פועלים נגד מכינת עלי שהעמידה דורות של קציני צה"ל ערכיים הפועלים בערכים של יהדות ולאומיות", צייץ סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) בתגובה לקמפיין לסגירת המכינה הקדם-צבאית 'בני דוד' שבעלי. "לא יעזור לכם, ככל שתנסו לפעול נגד – תשיגו רק את התוצאה ההפוכה!", הוסיף בן דהן.

"סכנה לישראל". צילום מסך מתוך דף הפרויקט באתר drove

 

"נפסיק לממן את מי שמבקש לחסל אותנו"

הקמפיין פתח בפרויקט מימון המונים כדי לגייס כסף למימון עתירה לבג"ץ שתדרוש את סגירת המכינה המשוייכת לציונות הדתית. "עוצרים את הצבא המשיחי שפועל במחשכים", זועקות כותרות הקמפיין.

הסיבה: "במשך עשרות שנים פועלת בחצר האחורית של מדינת ישראל מכינת 'עלי' שמעבירה את חניכיה, נערים בני 17 ו-18, קורס לפיקוד וקצונה משיחי, במטרה להחדיר לצה"ל מפקדים וקצינים עם תרמיל ערכים שמאיים להרוס ולהחריב את ערכיה היהודים והדמוקרטים של ישראל", כך נכתב בדף ההסבר לפרויקט באתר מימון ההמונים drove.

צילום מסך מתוך הפרוייקט באתר drove

 

על פי עו"ד יאיר נהוראי, החתום על הפרויקט ש'הברית האזרחית הישראלית' היא ביתו, "רק עתירה לבג"ץ תוכל למנוע את הסכנה, ולעצור את עשרת המיליונים שמעביר בנט בשנה ממשרד החינוך לאנשיו בצבא המשיחי ב'עלי'". לשם כך, מסביר נהוראי, הם זקוקים לכסף שישמש למשאבים, כוח אדם ואלפי שעות עבודה הכוללת תמלול מאות שעות של שיעורים במכינה ועיבוד החומר לכדי דו"ח משפטי. כל זאת כדי ש"נפסיק לממן מהכיס שלנו את מי שמבקש לחסל אותנו".

"ביחד נציל את החיילים והחיילות שלנו מהידיים שלהם. ביחד נעשה סוף למשיחיות, ונחזור לשפיות", חותם היוזם בפאתוס.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20