מעט אחרי השעה 2:00 לפנות בוקר, אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת ( – התחשבות במסורת ישראל) התשע”ח-2017. מדובר בהצעה ממשלתית ובהצעה פרטית של ח”כ (יהדות התורה). על פי ההצעה שאושרה ברוב של 50 ח”כים מול 38, ייקבע כי במתן היתר להעסקת עובדים בשעות המנוחה השבועית, שר העבודה והרווחה יתחשב בשיקולי רווחת העובד, מסורת ישראל, חלופה שאינה מחייבת העסקה בשעות המנוחה השבועית, ההשפעה שיש במתן ההיתר על אופי המרחב הציבורי בו תתבצע העבודה, וכן כל שיקול אחר שיש בו כדי להגשים את תכליות החוק.

מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90
מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

 

“העבודות ברכבת ובכבישי ישראל פוגעות פגיעה קשה בצביונה היהודי של המדינה”

“לאחרונה התברר כי גופים ממשלתיים, דוגמת רכבת ישראל והחברה הלאומית לדרכים, הפכו את יום השבת ליום מועדף לביצוע עבודות תשתית בכבישי ישראל ובמסילות הרכבת”, נכתב בדברי ההסבר להצעה. “עבודות אלו, המבוצעות בפרהסיה, פוגעות פגיעה קשה הן בצביונה היהודי של המדינה והן ברגשותיהם של מיליוני תושבים דתיים ומסורתיים במדינת ישראל”.

“בנוסף לכך”, נכתב, “העבודות פוגעות גם בעובדים, בהם יהודים רבים שמסורת ישראל חשובה להם, אשר נאלצים להיפרד מבני משפחותיהם וללכת לעבוד ביום המנוחה ולחלל את השבת, כאשר חלק מהעובדים משתייכים לשכבות החלשות בחברה ונאלצים לעבוד בשבת, מתוך חשש שאם יסרבו לעבוד בשבת, יאבדו את מקום עבודתם גם בשאר ימי השבוע”.

"העבודות בשבת פוגעות בעובדים מהשכבות החלשות שנאלצים לעבוד ביום המנוחה מתוך חשש שאם יסרבו, יאבדו את מקום עבודתם". עבודות שיפוצים ברכבת בתל אביב. צילום: פלאש 90
“העבודות בשבת פוגעות בעובדים מהשכבות החלשות שנאלצים לעבוד ביום המנוחה מתוך חשש שאם יסרבו, יאבדו את מקום עבודתם”. עבודות שיפוצים ברכבת בתל אביב. צילום: פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.