דף הבית > כלכלה וצרכנות > אושר סופית: החל מספטמבר יוגבלו מחירי הצהרונים

אושר סופית: החל מספטמבר יוגבלו מחירי הצהרונים

חוק הפיקוח על מחירי הצהרונים של ח"כ יפעת שאשא ביטון עבר במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית. כחלון: "צעד משמעותי בהשלמת תכנית נטו משפחה"

 

חוק הפיקוח על מחירי הצהרונים של ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו) עבר היום (ד') במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית. החוק מסדיר את תנאי הרישוי, הסדרי הפיקוח והבקרה על הצהרונים, ובכלל זאת, גם את המחיר המירבי שייגבה עבור צהרון.

החוק ייכנס לתוקף בצהרונים הציבוריים כבר בשנת הלימודים הקרובה ויישומו בגנים המוגדרים כ"מוכר שאינו רשמי" יידחה בשנה.

השר כחלון. צילום: דוברות

לפי החוק שעבר, מחירי הצהרונים יהיו בין 300 ל-785 ש"ח לאחר סבסוד, על פי המסלול שהיישוב בוחר ובאשכול הסוציואקונומי. כיום מחירי צהרונים חוצים קו האלף שקלים. בעקבות סבסוד הצהרונים ב'נטו משפחה' יחסכו משפחות אלפי שקלים מדי שנה על צהרונים.

הפיקוח על מחירי הצהרונים הוא מרכיב מרכזי בתוכנית "נטו משפחה" שיזם שר האוצר, משה כחלון לצד סבסוד הצהרונים, הגדלת נקודות זיכוי להורים עובדים, הגדלת מענק העבודה והוזלות בהנעלה, סלולר ובגדי תינוקות.

שר האוצר, משה כחלון: "מדובר בבשורה של אלפי שקלים בשנה למשפחות בשנים הכי קשות להן כלכלית. בדיוק בשנים האלו הן צריכות את עזרת המדינה. הגיע הזמן שהמשפחות הצעירות גם יקבלו מהמדינה ולא רק יתנו. חוק הצהרונים הוא צעד משמעותי בהשלמת תכנית 'נטו משפחה'. הילדים יקבלו צהרונים טובים ואיכותיים רק במחירים שפויים".

מחיר מקסימום לצהרון יעמוד על 930 שקלים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
החל מספטמבר יסובסד מחיר הצהרון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

ח"כ יפעת שאשא ביטון, יוזמת החוק, אמרה כי "החוק מהווה בשורה אמיתית עבור הורים צעירים לילדים קטנים, שקורסים תחת הנטל ונעזרים לרוב בהוריהם המבוגרים. מנגנוני הפיקוח והבקרה שקיימים בחוק והמתווה לסבסוד הצהרונים במסגרת 'נטו משפחה' של השר כחלון הם תולדה של אינספור מפגשים במהלך תקופה לא מבוטלת עם השותפים לגיבושם".

עוד הוסיפה כי המנגנונים "הללו ישימו סוף לעושק המחירים ולהפקרות הקיימת בתחום, ויעניקו לאותן משפחות שקט נפשי ואוויר לנשימה, תוך שמירה על מסגרות איכותיות. מצבם הכלכלי של ההורים ישתפר והם ירגישו הפחתה משמעותית ביוקר המחיה כבר בזמן הקרוב".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מדד ההון האנושי: ישראל מדורגת במקום ה-23 בעולם

בכנס מטעם קרן המטבע הבינלאומית דורגה ישראל במקום ה-23 מתוך 157 מדינות בתחום הבריאות והחינוך. בנוסף, כלכלת ישראל זכתה לציון A - הגבוה ביותר. נשיא הבנק העולמי: החדשנות משנה את העולם