הצעת חוק איסור הפליה במוצרים, ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים אושרה לפני מספר דקות (ב') בכנסת בקריאה שניה ושלישית. הצעת החוק שהוגשה על ידי יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב מבקשת למנוע איסור אפליית לובשי מדים של כוחות הביטחון וההצלה בכניסה למקומות ציבוריים לרבות אוניברסיטאות, מסעדות ומקומות בילוי.

מגיש ההצעה. ח"כ אילטוב. צילום: פלאש 90
מגיש ההצעה. ח"כ אילטוב. צילום: פלאש 90

הצעת החוק תיתן את הכוח לבית המשפט לקנוס בתי עסק בסכום של עד 50 אלף שקל ללא הוכחת נזק בשל אפליה על רקע לבישת מדים. הצעת החוק אושרה סופית ברוב של 30 תומכים מול 3 מתנגדים בקריאה שניה ו-32 תומכים מול 3 מתנגדים בקריאה שלישית.

הצעת החוק החלה לפני מספר שנים בעקבות האיסור על כניסתם למסעדות בחיפה ובירושלים של חיילים שסיימו שירות מילואים. בית משפט השלום בחיפה דן בעתירה שהוגשה וחייב את המסעדות בתשלום קנס ובהתנצלות.

יוזם הצעת החוק יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב אמר לאחר אישור הצעת החוק: ״בעקבות מקרים רבים בהם הופלו לרעה לובשי מדים החלטתי שיש לעגן בחקיקה את האיסור להפלות לובשי מדים בכניסה למקומות ציבוריים לרבות מסעדות, מקומות בילוי ומוסדות אקדמיים. לובשי המדים ראויים לא רק שלא יפלו אותם לרעה, אלא גם לכבוד בשל שירותם למען הציבור במדינת ישראל״.

מנכ"ל תנועת "אם תרצו, מתן פלג, שביקש גם הוא להיכנס למסעדה אחרת בחיפה ותיעד במצלמתו את העימות והיה מבין יוזמי הצעת החוק אמר כי: "לובשי המדים ומשפחותיהם יכולים להרגיש בטחון כעת להכנס לכל מסעדה בארץ בלי שום חשש ומבוכה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20