אלאור אזריה ואמו אושרה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ואמו אושרה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

, אימו של לוחם כפיר לשעבר אלאור אזריה, תקפה בפוסט בפייסבוק את ההחלטה להרשיע את בנה בהריגת מחבל מנוטרל. בפוסט הביעה אושרה תרעומת על יחס המערכת לבנה בשם שמירה על "ערכי צה"ל".

כזכור, אמש (א') דחה נשיא המדינה את בקשת החנינה של אזריה. במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות זעמו על ההחלטה. המשטרה פתחה בבדיקת כרזה בה מוצג הנשיא כשכאפייה לראשו.

"מה הם ערכי צה"ל?", שאלה האם בפוסט. "להעלים ראיות להטיח בלוחם אשר לא היה בתחקיר מבצעי, ובמצ"ח נחקר רק בשעה 6 ורבע כשפיקוד הצה"לי יצא נגדו כבר בשעות הצהריים המוקדמות. מה הם ערכי צה"ל? לשים את הלוחם כשעיר לעזאזל ואת כולם להעלות בדרגה אף על פי כל הכשלונות שלהם בזירה".

"מה הם ערכי צה"ל? לשקר בתוך בית דין צבאי תחת שבועה וכולם מכסים את האוזניים והעיניים כדיי לא לראות ולשמוע כמה שהירי היה צודק, כי לכולם הייתה את תחושת הסכנה ממטען: הצעקות בזירה, מד"א שלא טיפל במחבל, הפתולוגיה שלא הסכימו לקבל את גופת המחבל. מה הם ערכי צה"ל? לחכות שהאויב יחסל את ילדינו ואזרחיי מדינת ישראל".

"למה אתם לא מספרים על ההתראות שהחיילים קיבלו ומי שחתם על אותו מסמך לפיגוע איכותי זה אותו מח"ט יריב בן עזרה שאמר בבית דין תחת שבועה שלא מכיר התראה כזו?", הטיחה האם. "למה אתם לא מספרים שהרבש"ץ של היישוב אמר שהירי היה תקין ויריב בן עזרה בחר להגיד אחרת בבית הדין?".

"למה אתם לא מספרים שגופת המחבל הסתובבה במשך 3 ימים ובפטלוגיה לא הסכימו לקבל אותה בגלל שלא היה זיכוי חבלני? למה אתם לא מספרים היכן נמצאת מאנאל שביקשנו להביא אותה לבית הדין על מנת לחקור אותה וטענתם שאתם לא מוצאים אותה?", הוסיפה אושרה.

"למה אתם לא מספרים שהמג"ד והמח"ט ניזונו מאותו מ.פ. תום נאמן, שבערעור השופטים אמרו שהעדות שלו בעייתית ובערכאה הראשונה נאמר שעליו יקום ויפול המשפט הזה? למה אתם לא מספרים שחוץ מאלאור גם החייל הפצוע ועוד חיילים רלוונטים בכלל לא היו בתחקיר מבצעי? למה אתם לא מספרים כמה שטיפות מח עשיתם לחיילים וקצינים?".

"אז אני רוצה לשאול אתכם שאלה, כל אלה שחושבים שהמחבל היה מנוטרל, האם הייתם משאירים לידו את היקר לכם מכל ללא חשש?
לא מבינה את ההתנהלות שלכם, עשיתם יד אחת כנגד לוחם מצטיין, חייל שפשוט התגייס לשרת את המדינה. אלאורי שלי אתה הגאווה שלי ובשבילי אתה הוא ערכי צה"ל!", אמרה האם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא