22:44 16/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > אורי ז"ל הותיר את הבניין לשוכרים, הצוואה תקועה אצל הרשם

אורי ז"ל הותיר את הבניין לשוכרים, הצוואה תקועה אצל הרשם

בדיקת ערוץ 20: אורי גלעדי ז"ל הוריש בצוואה את הבניין בבעלותו לשוכרי הדירות, משפחתו הביולוגית הגישה התנגדות. שנה אחרי, והתיק תקוע אצל רשם הירושות

מתוך "לפני כולם" עם ליטל שמש, ב-21:00

בקיץ שעבר סערה המדינה סביב הידיעה כי בעל בניין דירות ברחוב מיכ"ל במרכז תל אביב (אורי גלעדי) שנפטר ממחלה בגיל 57, והוריש את הדירות בבניין שהיה בבעלותו לנשים ששכרו ממנו את הדירות.

על רקע הצוואה הלא צפויה, יצאה משפחתו הביולוגית של גלעדי נגד הירושה וטענה שהצוואה אינה חוקית וכי הוא כתב אותה בהוספיס על ערש דווי כשלא היה כשיר. בני משפחתו הוציאו צו מניעה באמצעות רשם הירושות בתל אביב בטענה שהצוואה מפוברקת ואינה משקפת את רצונו של המנוח: "אין מצב בעולם שגלעדי חתם על זה, האמת תצא לאור. הדיירות ועורך דינן עשו קנוניה כנגדנו ולא נוותר עד שיתגלה שהמסמך מזויף". אמרו במשפחתו של גלעדי. יש לציין כי המשפחה לא הייתה בקשר עם גלעדי במהלך כל השנים האחרונות ולפי הטענות, הנשים ששכרו אצלו דירות סעדו אותו ודאגו לכל צרכיו.

הבית ברחוב מיכ"ל. צילום: ערוץ 20
הבית ברחוב מיכ"ל. צילום: ערוץ 20

שנה אחרי, והפרשיה הזאת רחוקה מסיום. פרקליטם של משפחת גלעדי אומר היום בריאיון בלעדי לערוץ 20 כי "העניין עדיין לא הגיע לבית המשפט. הגשנו את ההתנגדות לפני למעלה משנה ואנחנו עדיין מחכים שהרשם יעביר את התיק לבית המשפט. בשלב זה יש מנהל עיזבון זמני שגובה שכירויות בבניין ואפילו ביקש אישור לשפץ את הבניין".

"הדיירות שלהן הוא הוריש את הדירות עדיין לא קיבלו דבר. הן ממשיכות לגור בבניין כאשר תשלום שכר הדירה החודשי עובר בינתיים לקופת העיזבון, לצערי אפילו אין לי צפי מתי יהיה דיון בנושא, עד אז הירושה תקועה".

בצוואתו כתב גלעדי: "יובהר כי אין לי קרובי משפחה, וגם אם יתגלה שיש לי קרובי משפחה, לא ארצה להעביר להם מאום מרכושי. את נכסיי אני מעביר בלב שלם לבנות היקרות שדאגו לי וסעדו אותי כבן משפחתן בשנים האחרונות".

לירן לוי

לירן לוי

לירן לוי
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: אריאל וויטמן

שיבושים בנתב"ג: "העובדים לקחו את הנוסעים כבני ערובה"

עיכובים בפריקת המזוודות, הורדת הנוסעים, ועיכובי טיסות בשל מחאת עובדים שלא התייצבו למשמרתם. "אנחנו דחוסים בחדר חשוך ומחכים שיתנו לנו לעלות לטיסה"