היום (ב') מתקיים במרכז קטיף בניצן כנס לציון 11 שנה לתוכנית העקירה מגוש קטיף וצפון השומרון. את הבוקר פתח שר החקלאות מהבית היהודי והתייחס לסוגיית פינוי הישוב עמונה  "התשובה הציונית לאינתיפאדה היא בבניה. זו אחריות לאומית לא לגרש את אנשי עמונה פעם נוספת." והוסיף  "היינו בסרט האימים הזה שנה לאחר גירוש גוש קטיף. המתיישבים התנהגו מאה אחוז באחריות, לא הרימו את ידם על חיילים למרות שניסו לתפור טענות. ההוראות היו לשבור להם את העצמות. בשם מי? בשם מי שלא היה לו אחריות לאומית"

לציון 11 שנים לעקירה

השר אריאל התייחס להנהגות האחראית של תושבי גוש קטיף בעת הגירוש והדגיש כי האחריות הלאומית היא לבנות את הארץ ולא לעקור יהודים מארצם "אחריות לאומית היא להיות באינתיפאדה ולנשוך שפתיים. לדעת שהתשובה היא בנטיעה ולדעת שהתשובה הציונית היא בבניה. אחריות לאומית היא להתנהג כמו בגוש קטיף, לא להרים את היד ולא לפצוע אף אחד מכוחות הביטחון. זו לא אחריות לאומית לעשות לוחמה פסיכולוגית מתוזמנת, מתוחכמת על האנשים האלה כאילו היו אנשים נצלנים. זו לא אחריות לאומית לגרש 8000 אנשים מבתיהם, זו לא התשובה לאחריות לאומית. זו אחריות לאומית לומר שאחרי שאנחנו מגרשים את האנשים אנחנו הולכים ומיישבים את הארץ. זו אחריות לאומית, זו המשכה של אחריות לאומית."

כנס קטיף עוסק השנה בשאלת האחריות הלאומית. הכנס מתקיים ביוזמת מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון בהשתתפות שרים, ח"כים ואנשי מפתח בחברה הישראלית.

הכנס נפתח בברכתו של יו"ר המועצה הציבורית מרכז קטיף דוד חטואל, אחריו עלה ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון.

 

מנכ"ל מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מוכי בטר: "הרגשות הקשים שהותירה ההתנתקות מחזקים עוד יותר את הצורך לפעול ולקדם ערך זה, דווקא היום, עם השקפות העולם השונות, חילוקי הדעות והמחלוקות הקשות, אנו בוחרים לקדם את הדיאלוג, השיח וההקשבה מתוך כבוד הדדי, למען המשך רעיון קיומה של מדינת ישראל כביתו של העם היהודי"

השר אריאל הבוקר בניצן
השר אריאל הבוקר בניצן
חגי סימן טוב

חגי סימן טוב


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.