"השבת היא ערך יהודי ולאומי ומעוגנת בסטטוס קוו ההיסטורי, ולכן פגיעה בצביונה ללא הסכמה והידברות תהיה בכייה לדורות ואתנגד לה". כך אמר היום (א') , שר החקלאות בהקדמה לדיון הממשלה שייערך היום בנוגע לפתיחת מרכולים בעיר תל אביב ביום המנוחה.

בית המשפט העליון דרש מהממשלה לתת השבוע מענה מגובש בנוגע לעמדת הממשלה על פתיחת המרכולים בשבת. לקראת החלטת הממשלה, שר החקלאות מחדד את עמדותיו. "הפתרון שהממשלה צריכה להוביל הוא הארכת חופשת סוף השבוע לימי ראשון. על ידי כך, מרבית הוויכוחים וקרבות השבת יהפכו ללא רלוונטיים. בכך אני מאמין ואת זה אקדם", אמר אריאל.

חביב על הציבור הערבי. שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לצידו של אורי אריאל עומדים ש"ס, והציבור המסורתי של מפלגת הליכוד. יעקב ליצמן, שר הבריאות, אמר בנושא: "חייבים להחזיר לשר הפנים אריה דרעי את הסמכות בנושא. כשהיה חשוב לך נושא התאגיד, אנחנו עמדנו דום. כשלמישהו אחר היה חשוב נושא עמונה, אנחנו עמדנו דום. שותפות זה שכולם חייבים לכולם. הפעם זה התור שחייבים לנו".

מנגד, המתנגדים לשבת היהודית בקרב הקואליציה נמנים עם והחילונים במפלגת הליכוד. , שר התיירות, טוען שסגירת מרכולים בשבת תגרום להגדלת כוחו של יאיר לפיד בקרב הבוחרים. כמו כן, , שר הביטחון, אמר כי "פתרון של סגירת כל המרכולים בשבת לא בא בחשבון".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא