דף הבית > מורשת > השר אורי אריאל ביקש לעלות להר הבית – ונדחה

השר אורי אריאל ביקש לעלות להר הבית – ונדחה

ועדת האתיקה הסירה את מגבלות הביקור באתר הקדוש ושר החקלאות אורי אריאל ביקש ממשטרת ירושלים אישור לבקר באתר הקדוש כבר מחר בבוקר. הבקשה נדחתה

ועדת האתיקה של הכנסת ביטלה את האיסור על עליית חברי כנסת להר הבית, אך משטרת ישראל ממשיכה לאכוף אותו. היום (ג') ביקש שר החקלאות אורי אריאל לממש את המדיניות עליה החליטה ועדת האתיקה וביקש ממשטרת ירושלים לבקר בהר, אך נדחה. על אף האישור, הוועדה קראה לחברי הכנסת להישמע להוראות המשטרה.

העלייה להר הבית. צילום: סבי ברנס, פלאש 90
העלייה להר הבית. צילום: סבי ברנס, פלאש 90

ח"כ יהודה גליק (ליכוד) הופיע היום (ג') בפני הוועדה ואמר כי האיסור פוגע בחופש התנועה של חברי הכנסת, בחופש הדת, בחוק המקומות הקדושים ובחוק החסינות. כידוע, גליק היה פעיל למען זכויות יהודים בהר הבית ואף שרד נסיון התנקשות של מחבל ערבי בשל כך, דרש לבטל את האיסור. גליק אף איים בעתירה לבית המשפט העליון.

גם ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז ירושלים, הופיע בפני הוועדה וסקר את המצב הביטחוני בעיר העתיקה. הוא סיפר כי בהר שורר שקט לאחרונה, ואמר כי מוטב כי להבא כל ביקור בהר יתואם עם המשטרה.

חבר הכנסת יהודה גליק (הבית היהודי) צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "לבקשתי התכנסה היום הוועדה לדון בביטול איסור כניסת הח"כים להר. הופעתי בפני הוועדה והצגתי את עמדתי הברורה. אם זו החלטה, ברכותיי".

על אף ההיתר, הוועדה הטילה שורה של מגבלות על חברי הכנסת. בין השאר יידרשו הח"כים לבקר בקבוצות קטנות בלבד וללא ליווי תקשורתי

אולי יעניין אותך גם

האמא של כולם: הילולה לזכרה של רחל אמנו

השבת, יא' בחשוון, יחול יום פטירתה של רחל אמנו. משטרה וכוחות הצלה כבר ערוכים לאלפי המתפללים שצפויים לפקוד את הקבר במהלך סוף השבוע. מנהל אתר הקבר: "אפשר לאפיין את המבקרים מכל צבעי הקשת: חרדים, דתיים וחילונים"