היה השחקן הראשון להגיע לטרמינל 3 בשדה התעופה בן גוריון. ״תמיד אתה מגיע ראשון״, אמר לעברו בחיוך אחד מהצלמים שהמתינו להפועל ירושלים לפני ההמראה לברצלונה בדרכה לוולנסיה למשחק השלישי והמכריע בחצי גמר היורוקאפ. אחרי אליהו הגיע יותם . השניים לא המתינו זמן רב, שלחו את המזוודות ומיהרו לדיוטי פרי.

(מתוך 'לפני כולם' יום ב' 20.3.17)

אחרי כמה דקות החלו להגיע שאר השחקנים, מי שמשך את תשומת הלב כרגיל היה אמארה שקיבל כבוד מיוחד מנציגי אל על בטרמינל. לא המתין בתור, קיבל ליווי צמוד ועשה דרכו פנימה. ״הוא גם אחד הבעלים של , וגם צריך לדאוג לו למקום ישיבה מיוחד בגלל הרגליים״, הסבירה הדיילת של אל על בזמן ששאר הכוכבים האמריקאים ממתינים בתור לעשות צ׳יק אין.

טראוויס פיטרסון הגיע כשהוא מרבה לחייך. דווקא השחקן הפצוע ששיתפו מוטל בספק, הסתובב בין החברים מלא ביטחון ומפזר חיוכים לכולם. פיטרסון אמר כי הוא מאמין שישחק, אם כי לא ברור כמה. פיטרסון לא אמור ליטול חלק באימון מחר והמטרה היא לאפשר לו מנוחה נוספת עד המשחק וטיפולים נוספים בכתפו.

ואז עשה את דרכו לטרמינל , אחד מבעלי הפועל ירושלים. אלון צעד לעבר השחקנים שלו כשהוא מלא ביטחון ותקווה. הבעלים שהיה מתוח מאוד על הפרקט ולא נח לרגע במשחק ביום שישי בארנה, נראה נינוח מאוד.

אורי אלון. צילום: משה בוקר
אורי אלון. צילום: משה בוקר

אחרי שני מפגשים, אורי אלון כבר מצא את ההגדרות המתאימות לשתי הקבוצות. לדעתו משחקת כמו מכונה והפועל ירושלים משחקת עם הרבה תשוקה. השאלה היא מי ינצח, המכונה או התשוקה. אלון: ״צריך להיות מוכנים מנטאלית. על המגרש הראינו כבר שאנחנו יכולים להתמודד איתם, אבל השחקנים צריכים להיות מוכנים בראש. אנחנו הולכים לוולנסיה כדי לנסות לעשות משהו גדול ואני חושב שכולם כאן מבינים את זה, מהמאמן עד אחרון השחקנים. המטרה שלנו בהתחלה הייתה להגיע לפיינל פור, אבל עכשיו המטרה היא להגיע לגמר, שם יש לנו יתרון ביתיות וזאת הזדמנות מיוחדת. אני מקווה שנהיה במעמדים האלה בקביעות ביורוקאפ או ביורוליג בשנים הקרובות".

אורי אלון תכנן לבנות אימפריה תוך שלוש שנים ובינתיים הוא קרוב מאוד לגמר אירופי. אלון: "לא צריך להסתכל על העלייה לחצי הגמר כמשהו חד פעמי. אנחנו רוצים להגיע לרמות האלה בכל עונה. כמה קבוצות ישראליות מגיעות למעמד הזה של גמר ולשחק על תואר אירופי חשוב שמוביל את הקבוצה ליורוליג? אני לא מופתע מזה, אני רק מקווה שנצליח לשמח את כל האנשים שמתעניינים ורוצים בהצלחת הקבוצה. הפעם יהיה משחק אחר מזה שהיה במשחק הראשון, אני מאמין שלמדנו אותם. הם קבוצה מצוינת ומכונה משומנת, אין להם כוכב אחד גדול, הם מכונה שרצה הרבה שנים יחד, אבל לנו יש את התשוקה והאמונה שאפשר לעשות את זה״.

שחקני הפועל ירושלים בנתב"ג. צילום: משה בוקר
שחקני הפועל ירושלים בנתב"ג. צילום: משה בוקר

אורי אלון נשאל האם העובדה שהוא הגיע ונמצא קרוב לשחקנים משפיעה עליהם וגורמת להם להיות טובים יותר, אלון ציין כי השחקנים במועדון מקצוענים ואינם זקוקים למוטיבציה מיוחדת מעצם הנוכחות שלו במשחק.

״יש לשחקנים שלנו כישרון שלא נופל מוולנסיה. אנחנו מגיעים במצב טוב להתמודד איתם, נראה מה ינצח, המכונה שלהם או התשוקה שלנו. אנחנו רוצים לעשות משהו היסטורי. השחקנים יודעים את העבודה. אני פה רק כדי לראות את הקבוצה מקרוב, זה משהו שהשקעתי בו הרבה ואני חושב שזה ראוי שאני אהיה עם הקבוצה במעמדים האלה. הם לא צריכים אותי בשביל זריקת מוטיבציה, הם רוצים מאוד לנצח, להגיע לגמר ולהביא תואר אירופי. זה לא יהיה קל אבל הם מסוגלים לעשות את זה".

הפועל ירושלים תעביר את הלילה בברצלונה במטרה לאפשר לשחקנים לישון לילה שלם ורק ביום שלישי בבוקר תצא באוטובוס לוולנסיה, מרחק של כשלוש וחצי שעות. אחרי ארוחת צהריים, מנוחה וטיפולים, הקבוצה תצא לאימון בהיכל בו שיחקה פעמיים העונה, פעם ניצחה ופעם הפסידה כאשר המטרה הפעם היא אחת – לנצח ולעלות לגמר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.