האיחוד האירופי
דגל  

שיתוף פעולה בין האיחוד האירופי ל'': לפי דיווח ב'ישראל היום', בכוונת האיחוד האירופי לקיים אירוע לכבוד , שיצוין בשבוע הבא (ה-10 בדצמבר) דווקא בתערוכה של ארגון השמאל הקיצוני.

התערוכה המתקיימת בימים אלה תחת הכותרת "50 שנה", הינה לפי עמוד הפייסבוק של 'בצלם': "תוצאה של פרויקט שבמסגרתו הפגיש 'בצלם' צלמים וישראלים עם 50 שנולדו ב-1967 – לפני 50 שנה, בשנה הראשונה של הכיבוש".

עוד נכתב בעמוד האירוע הרשמי של התערוכה כי: "המפגש בין המצלם למצולם הוא נקודת חיכוך, שמבקשת להעלות למודעות את החיכוך הממשי, החריף והאלים של יחסי הכוחות הלא שוויוניים שבתוכם מתנהלים חייהם של המצולמים. התערוכה מעלה שאלות לגבי משמעותם של "חירות" או "חופש" לאחר חיים שלמים, חצי מאה, תחת דיכוי".

"גישה פטרונית של הטפת מוסר צבועה ומתנשאת"

על פי הדיווח ב'ישראל היום' דיפלומטים זרים רבים הוזמנו לאירוע של האיחוד האירופי. מטעם דובר משרד החוץ עמנואל נחשון נמסר כי באיחוד האירופי סבורים כי "הדרך לליבם של הישראלים היא באמצעות יריקה בפרצופם". עוד אמר נחשון "אנחנו שוב עדים לאותה גישה פטרונית של הטפת מוסר צבועה ומתנשאת, הגורמת להתרחקות במקום לקירוב".

בשבוע שעבר פורסם כי מנכ"ל 'בצלם' , מנכ״ל בצלם השתתף באירוע בסנאט הצרפתי שכותרתו " מוכרחה לפעול" – המדגיש את נחיצות המעורבות של , חברה קבועה במועצת הביטחון של האו״ם, בנעשה בשטחי יהודה ושומרון.

ערב נסיעתו אמר אלעד שהשתתף באירוע לצד ח"כ , כי "אם בעבר ישראל השתלטה על אדמות פלסטיניות בחסות תהליך מדיני, כעת אפילו זה לא נדרש, מספיקה ציפייה מעורפלת לתוכנית אמריקאית הנתפסת בירושלים כאור ירוק להרוס מזה ולהתנחל מזה. התמונה ברורה, וברור גם שפעולה בינלאומית לסיום הכיבוש חשובה ונדרשת היום יותר מתמיד".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא