הפרקליט הצבאי הראשי , אלוף שרון אפק, הודיע היום (ג') כי הוא חוזר בו מכתב האישום נגד מחמוד קטוסה הנאשם בעבירות אינוס בנסיבות מחמירות, תקיפה וחטיפה, של קטינה בת 7. בצהריים שוחרר החשוד באונס לאחר 55 יום ששהה במעצר וטען לחפותו.

בהודעתו הסביר הפצ"ר כי התשתית הראייתית הקיימת בתיק אינה מאפשרת בשלב זה להרשיע את קטוסה, יחד עם זאת חקירת המשטרה בעניינו ובכיווני חקירה נוספים בתיק זה עדיין נמשכת.

הפצ"ר אלוף שרון אפק. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

 

"לאחר בחינה נוספת של חומר החקירה, החליט הפצ"ר, בהתאם לעמדת כלל גורמי המקצוע המעורבים בטיפול בתיק, כי התשתית הראייתית הניצבת בבסיס כתב האישום אינה עולה בעת הזו כדי 'סיכוי סביר להרשעה'. על כן, לפי הוראות הדין, לא ניתן להמשיך את ההליך הפלילי, ויש לחזור מכתב האישום ולשחרר את קטוסה ממעצר", לשון ההודעה. "חקירת המשטרה תימשך ביתר שאת, הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים, מתוך מטרה למצות את החקירה ולהגיע לחקר האמת. ככל שיעלו בחקירה ראיות המבססות הגשת כתב אישום חדש, נגד קטוסה או נגד אחרים, כך ייעשה".

עוד נכתב כי "לא ניתן לפרוס את מלוא התמונה העובדתית העולה מתיק החקירה, ואת מכלול הטעמים הניצבים בבסיס החלטת הפצ"ר להפסיק את ההליך הפלילי. זאת, משום שכאמור חקירת משטרת ישראל את החשדות עודנה נמשכת, ופירוט רחב יותר של הדברים עלול לשבש את החקירה המתנהלת ולפגוע בבירור האמת".

אמש מסרה משפחתה של הילדה ראיות נוספות למשטרה, אך נמצא שאלו אינן מחזקות את התשתית הראייתית נגד החשוד.

בפרקליטות הצבאית הבהירו: "כלל המשתתפים סברו כי קיימות ראיות לכך שהקטינה נפגעה מינית, וכן שקיימת תשתית ראיות מסויימת המצביעה על מעורבות של קטוסה בפגיעה בה. עם זאת, כולם סברו שאין בתיק החקירה כיום די ראיות לביסוס כתב אישום נגד קטוסה. לעמדת כולם, יש צורך בפעולות חקירה נוספות, באמצעותן ניתן יהיה למצות את כלל כיווני החקירה הדרושים, הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים".

החשוד באונס: "זה סיפור בדיוני"

עם שחרורו ממעצר לביתו בדיר קדיס לאחר 55 יום אמר החשוד באונס הילדה: "יש לי הרבה מה להסביר, אני עם דם נקי ומכיר את עצמי מיליון אחוז. אני לא הבן אדם הזה, שיעשו מה שהם צריכים. אם ימצאו מילה אחת ממשהו, אם חושדים בי, אני מוכן להכול. אני בטוח בעצמי".

קרוביו חיכו לו במחסום ביתוניא בקריאות "אללה אכבר" ודגלי ארגון הטרור אש"ף. "אני רוצה לומר שזה סיפור בדיוני שבני אדם יצרו – בני אדם ללא מצפון, דת או מוסר, בני אדם שלא חיים במציאות. אנשים מוסלמים לא יכולים לעשות דבר כזה".

החשוד באונס מחמוד קטוסה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20