נשיא המדינה, ראש הממשלה וראש השב"כ העניקו היום  לראשונה תעודות הצטיינות  לשרות הביטחון הכללי. לפני הטקס נפגשו המצטיינים עם נשיא המדינה, ראש הממשלה וראש השב״כ לשיחה. המצטיינים שיתפו את הנשיא וראש הממשלה בפעילות השוטפת והתרומה הענפה שלהם למען בטחון ישראל.
ראש הממשלה שיבח את תפקוד השב"כ במהלך מבצע צוק איתן ואמר כי הניצחון בלחימה הגיע בעקבות מודיעין שסיפק השב"כ. "אתם חלק מהמערך הלוחם, עשיתם עבודה נפלאה בצוק איתן בחוד החנית של הכוחות ונתתם לנו את האפשרות לנצח במלחמה הזאת. השרות מתעלה על עצמו כל שנה. מכלול האנשים שנמצאים כאן, תורמים תרומה עצומה לביטחון ישראל ואני באתי להצדיע לכם"

לאחר מכן, בטקס נרחב בהשתתפות בני המשפחות, העניקו נשיא המדינה וראש שירות הביטחון הכללי תעודות הצטיינות ל- 15 מעובדי שירות הביטחון הכללי

הנשיא ריבלין אמר כי עם ישראל חייב תודה גדולה לשב"כ ״אנחנו חייבים לכם חוב גדול ובשמי, ובשם העם בישראל – אני רוצה לומר לכם תודה. אתם הנשק הסודי האמתי של מדינת ישראל, אתם עושים עבודת קודש הרחק מאור הזרקורים, נאמנים לקוד השתיקה והצניעות של השירות 'מגן ולא יראה'"
ראש השב״כ נדב ארגמן שנכנס לפני כחודש לתפקיד אמר: "בשרות הביטחון הכללי המצוינות היא ערך, זוהי לא הצהרה בלבד. זו בחירה במצוינות כדרך, כאורח חיים. זוהי חתירה מתמשכת למיצוי הפוטנציאל באנשים וביחידות, לדרוש מעצמנו מעל ומעבר. אנשי ה״מגן ולא יראה״ נכונים בכל זמן לעשות כל שניתן על מנת לשמור על מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית. אתם מצטייני שירות יקרים ניצבים בראש החץ. לא מספיק להצטיין ולהוביל, צריך להיות גם בן אדם. המצוינות מתבטאת במעשים ולא בהצהרות. הישגיכם הישגנו. אני גאה בכם."

בין המצטיינים ר', בת 33, מנהלת באגף הסיגינט-סייבר. ר' הינה מומחית בתחום המודיעין אשר פיתחה ומימשה יכולות מודיעיניות מתקדמות אשר הובילו את השירות להצלחות איסופיות וסיכוליות משמעותיות בתחום הסייבר בזירות השונות, קרובות ורחוקות.
א', בן 32,  מומחה כימיה באגף הטכנולוגיה. א' עומד בראש צוות מומחים העוסק בין היתר בפיתוח יכולות סיכול ייחודיות, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים-מבצעיים מתקדמים. א' הפגין יוזמה אישית ויצירתיות רבה, התמודדות עם אתגרים בחזית הטכנולוגיה ונחשב לשם דבר ומוקד ידע בקרב הגורמים השונים בקהילת המודיעין. הכינוי "מיסטר Q " (ע"ש מומחה הטכנולוגיה בסרטי ג'ימס בונד) שהודבק לו משקף את רמת היצירתיות והפיכת הדמיון למציאות כפי שקורה הלכה למעשה במבצעים השונים שמבצע השב"כ.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20