ראש הממשלה לשעבר אוהד אולמרט. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר העניק לערוץ 12 ראיון ראשון לאחר שחרורו מן הכלא, והאשים את שר הביטחון לשעבר בממשלתו אהוד בסיכול עסקה לשחרור . לדברי אולמרט, ביקור של ברק באוהל המחאה של בשלהי כהונתו כראש ממשלה הביא לטרפוד של משא ומתן מתקדם על שחרורו של שליט מהשבי בעזה.

“ממש לקראת סיום כהונתי אבל בימים האחרונים ממש הגיעו אלינו ידיעות שיש בחמאס החלטה לנצל את הימים שנותרו כדי לסגור עסקה של גלעד שליט”, סיפר אולמרט. “אז אנחנו החלטנו שאני שולח משלחת לניהול מו”מ באמצעות קהיר. ראש שירות הביטחון, , לא האמין באפשרות של עסקה עד אז ובמקרה הזה הוא אמר יש סיכוי”.

. צילום: פלאש 90

“ביום הקובע יובל דיסקין נמצא בקהיר ואהוד ברק הולך לאוהל של משפחת שליט”, סיפר ראש הממשלה לשעבר על השלב בו התפוצצו המגעים.

“ואז שירות הביטחון מתקשר אליי ואומר לי ‘הלך עלינו לא תהיה עסקה’. אני שואל אותו למה, הוא אומר ‘יש לי ידיעה אבסולוטית שהם אמרו אם ברק הגיעה לאוהל ישראל חשופה ללחצים אנחנו נתעקש ולא נעשה את העסקה'”.

“אני מאשים אותו בהתנהלות בלתי אחראית ומופקרת שגרמה לסיכול העסקה ואשר כתוצאה ממנה אחרי שנתיים שחררנו לחמאס כמעט 1,100 מהרוצחים הכי מתועבים שלנו”, הדגיש אולמרט, והוסיף “אני מעולם לא הייתי עושה את העסקה הזו”.

בתגובה לדבריו של אולמרט צייץ היום (חמישי) ברק בטוויטר: “אולמרט ממשיך לשקר במצח נחושה”.

“אין קשר בין הביקור שלי באוהל, שהיה צעד אנושי פשוט לבין העליות והמורדות במו״מ עם יריב אכזרי ומתוחכם כחמאס. אם הספר של אולמרט, כפי שמרמזות השמועות, אכן עבה יותר מהתנך- נצטרך להפריך עוד הרבה שקרים. אבל מה זה מספר לנו על המחבר?”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.