20:16 24/11/2017
דף הבית > ספורט > אוחנה לא ממהר למנות מאמן לבית"ר

אוחנה לא ממהר למנות מאמן לבית"ר

מחזיק זכויות הניהול שהתאכזב מהתנהלות מימר, מחפש מאמן שישמור לו נאמנות בשכר נמוך וללא פיצויים במקרה של פיטורים. עמיר תורג'מן ואלי כהן "השריף" מועמדים

אלי אוחנה, מחזיק זכויות הניהול של בית״ר ירושלים, החליט כי גיל לבנדה יעמוד על הקווים גם במשחק השני של הקבוצה נגד מ.ס. אשדוד ביום שני במושבה. אחרי שלקח מספר ימים כדי לגבש החלטה בנוגע למחליפו של שרון מימר שפוטר, אוחנה צמצם את מספר המועמדים לאימון הקבוצה וכעת הוא מתכוון להתחיל בסבב פגישות בארבע עיניים עם המאמנים שנותרו בתמונה. הפגישות המתוכננות הן עם אלי כהן ("השריף"), שאימן בבית״ר ירושלים בשלוש קדנציות שונות ועמיר תורג'מן, מאמן בית״ר תל אביב/רמלה מהליגה הלאומית.

לוקח את הזמן. אלי אוחנה. צילום מסך
לוקח את הזמן. אלי אוחנה. צילום מסך

 

מועמדותו של רוני לוי ירדה מהפרק גם בגלל העלויות הכספיות. החוזה של לוי בקפריסין עומד על 180 אלף יורו נטו ומסגרת השכר שאישר אלי טביב להחתמת מאמן שני נמוכה בהרבה. בית״ר נאלצת לשלם למימר את שכרו עד לסיום העונה והבעלים החליט ששכר המאמן החדש לא יהיה גבוה, ולרוני לוי הוצע שכר בגובה 90 אלף יורו בלבד. בעיה נוספת שמונעת מלוי להסכים להגיע היא אורך החוזה. טביב אינו מוכן להחתים שוב מאמן על חוזה מחייב עד לסיום העונה כמו במקרה התקדימי עם מימר.

במגבלות הלא פשוטות, אוחנה צריך למצוא מאמן בשכר לא גבוה, בחוזה המקנה פיצוי לחודש אחד בלבד שבמקרה שיהיה זה מאמן בכיר טביב יאשר פיצוי לשלושה חודשים לכל היותר. בנוסף יש את המגבלה המשמעותית ביותר – סוגיית הנאמנות של המאמן גם אחרי סיום תפקידו במועדון. טביב ואוחנה מאוכזבים מאוד ממימר שדיבר בתקשורת על המעורבות של טביב כאשר הוא התבקש לשמור על סודיות בנושא, והדברים שאמר לפיהם טביב קובע הכל בתחום המקצועי גרמה לאוחנה לא למהר עם מינוי המאמן כאשר נושא האמינות והלויאליות כלפי הבעלים ומחזיק זכויות הניהול הוא השיקול העיקרי כעת בבחירת המאמן.

יחזור לקדנציה נוספת בבית"ר? אלי כהן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יחזור לקדנציה נוספת בבית"ר? אלי כהן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כרגע אוחנה החליט כי גיל לבנדה יעמוד על הקווים מול מ.ס. אשדוד, אחרי המחזור השני יש פגרת נבחרת ולכן אוחנה החליט לבחון היטב גם את אישיותם של המאמנים. אוחנה ייפגש עם אלי כהן "השריף" ועמיר תורג'מן בימים הקרובים, גורמים בסביבתו של רוני לוי לוחצים עליו להתפשר כדי לחזור לארץ. יש מי שמציע לאוחנה למנות את גיא לוי שעונה על כל הדרישות במועדון עם כל המגבלות, אולם כון לעכשיו אוחנה לא מוכן להחתים את לוי. אופציה נוספת שעשויה לצאת לפועל היא הישארותו של גיל לבנדה במועדון בשילוב איש מקצוע בכיר. אוחנה הבהיר לטביב כי הוא לא פועל תחת לחץ ובכוונתו לקבל החלטה ראויה כדי שלא יהיה פיצוץ נוסף עם המאמן החדש שיוביל לפיטורים נוספים, מה שיוסיף לפגוע בשם המועדון.

בינתיים אוחנה עסוק גם במציאת בלם אחרי שלוריין הצרפתית הודיעה כי לא תשחרר את לינדזי רוז שכבר סגר את תנאיו בבירה. ממועדון בית״ר ירושלים נמסר: "הבלם הצרפתי לינדזי רוז לא יגיע לשחק בשורות הקבוצה בעונה הקרובה. לאחר שנחתמו כל התנאים מצד השחקן ומצד המועדון, השחקן הביע את רצונו לשחק בבית"ר ירושלים אך קבוצתו בצרפת (לוריין), סרבה לשחררו למרות הסכמה שנתנו לשחקן ולאנשי המועדון שלנו. כיוון שלוח הזמנים לקראת סגירת חלון ההעברות הוא צפוף, אנו עמלים בכל הכוח על חלופה כדי לצרף בלם לפני תום חלון ההעברות".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שחקני בית"ר חוגגים. צילום:  עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים"

בית"ר ירושלים: ההכנסות מהעונה בדרך לשבירת שיא מועדון

הצעדים שעשה אלי אוחנה מאז חזר למועדון כמחזיק זכויות הניהול מוכיחים את עצמם. המועדון נהנה עד כה מעלייה של 30% בהכנסות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד