בעיה עמוקה. שרון מימר. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל כפר סבא
. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל כפר סבא

מכבי פתח תקוה ניצחה במושבה 0:2 את עירוני קרית שמונה, אבל גם ניצחון אחרי חמישה משחקים והדחה מביכה מגביע המדינה על ידי הפועל כפר סבא מהלאומית, לא גרמו לחגיגות במושבה, להיפך. מפגן תמיכה נדיר של אוהדי מכבי פתח תקוה בסוטיריס , הקשר היווני שכרטיסו הוקפא בהתאחדות, ומחאה קולנית נגד המאמן שרון לאורך כל המשחק, גם כאשר הקבוצה ניצחה בסיום.

אחרי ההדחה בגביע, שרון מימר הבין כי למרות הגיבוי שקיבל מראשי המועדון, הפסד לקרית שמונה היה שולח אותו הביתה. למזלו של המאמן, קרית שמונה הייתה הרבה יותר גרועה ממנה ושחקניה גם סידרו למימר את הניצחון. כבר בדקה ה-20 מרכוס דיניז הורחק, אבל מכבי פתח תקוה לא הצליחה להבקיע. הלחץ מהיציעים רק הגביר את הלחץ, השחקנים של חיים סילבס הסתגרו בהגנה ובדקה ה-2 תומאש סיבוק כבש והעלה את פתח תקוה ליתרון. דקה בדיוק אחרי הגול, סאן מנחם ספג צהוב שני והורחק. מול תשעה שחקנים היה לפתח תקוה קל יותר להבקיע וזה קרה בדיוק דקה מאז ההרחקה של מנחם. לידור כהן בבעיטה לא חזקה אבל מדויקת סגר עניין וקבע 0:2 לפתח תקוה שמצליחה לקבל אויר בטבלה ועולה ל-19 נקודות. סילבס רושם עם קרית שמונה הפסד ליגה רביעי ברציפות וחלום הפלייאוף העליון נראה רחוק מתמיד.

חזר למועדון וחבר לעמוס. אבי לוזון. צילום: פלאש90
גם הבקשות שלו לא עזרו. . צילום: פלאש90

 

בפתח תקוה מקווים כי הניצחון ירגיע את האוהדים שפתחו חזית נגד מימר. הם הניפו שלטים רבים נגדו וקראו למאמן לאורך כל המשחק להתפטר. ראשי מכבי פתח תקוה ובראשם אבי לוזון ניסו להרגיע את האוהדים אבל הם המשיכו במחאה והתעלמו מבקשות ראשי המועדון והשחקנים לעודד ולא להפגין נגד המאמן. האוהדים זועמים על היכולת החלשה של הקבוצה והתוצאות האחרונות ואינם מקבלים את ההחלטה לשחרר את הקשר היווני סוטיריס ניניס, מי שנחשב בעבר לכוכב הנבחרת היוונית. האוהדים הניפו שלטים ובהם כתבו: ״הקבוצה מעל הכול", "מימר תתפטר", "ניניסת, נכשלת", "מימרת לנו את הקבוצה". בנוסף האוהדים הניפו דגל של יוון כהזדהות עם הקשר המתוסכל.

בסיום המשחק ניגש ניניס להודות לאוהדים על כך שתמכו בו, במועדון לא אהבו זאת ואבי לוזון הורה לו לעזוב מיד את האיצטדיון. בצל המחאה הלא שגרתית של האוהדים נגדו, שרון מימר לא התעלם מהאירועים ואמר בסיום: ״אני רוצה להקדיש את הניצחון הזה לאבי לוזון ושינו זוארץ, שעשו מהלכים של אנשים גדולים. הם הרגיעו את השטח ואת כולם ואני מודה להם מכל הלב. עם הניסיון שלי, אני יודע לא לקחת את הקללות למקומות רעים״. מימר גם שולח עקיצה לאוהדים של בית״ר ירושלים ממנה פוטר העונה והוסיף: ״חבל שזה ככה, הם יכולים לעזור לנו להתקדם. אנחנו נעשה הכול כדי לשחק טוב יותר. יכול להיות שזו אופנה עכשיו לקלל מאמנים״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא