השלט שתלו האוהדים. צילום: עמוד הפייסבוק של "מכבי פנאטיקס"
השלט שתלו האוהדים. צילום: עמוד הפייסבוק של "מכבי פנאטיקס"

 

אוהדי מכבי תל אביב עדיין שומרים אמונים לג׳ורדי קרויף. אחרי היכולת המביכה וההפסד להפועל באר שהגיע אחרי התבוסה לאסטנה, אוהדי מכבי תל אביב החברים בארגון "פנאטיקס", החליטו לפעול, אבל בניגוד למקרים רבים בהם האוהדים מפגינים וקוראים למאמן להתפטר, הפעם אוהדי מכבי תל אביב מכוונים את האש לעבר השחקנים.

חברי ארגון ״מכבי פנאטיקס״, תלו שלט בקרית שלום עליו נכתב: "תתעוררו או שנעיר אתכם". ראשי הארגון טוענים כי השחקנים במכבי תל אביב מחויבים להציג יכולת טובה יותר ובעיקר הרבה יותר נחישות והקרבה במשחק. חברים בארגון ציינו כי גם אם קרויף טעה בכמה החלטות מקצועיות עדיין השחקנים ששיחקו מרוויחים שכר גבוה מאוד ורמתם גבוהה הרבה יותר מזו שהם מציגים במשחקים האחרונים.

ממשיך לתעתע בתקשורת. ג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א
זוכה לגיבוי מהאוהדים. ג'ורדי קרויף. צילום: מכבי ת"א

 

בארגון ישנה התלבטות האם להסתפק במסר הברור לשחקנים ולעודד כרגיל במשחק הבית מול הפועל ביום ראשון או לקיים מחאה מהיציעים. הארגון לא הסתפק בתליית השלט ודאג לפרסם הודעה בפייסבוק בה נכתב: "לפנות בוקר נתלה שלט בקרית שלום על מנת להעביר מסר לשחקנים, וזה רק על קצה המזלג. בשנה שעברה היינו בדיוק באותה נקודת זמן ובאותו מצב, הקבוצה הפסידה 2:0 בטרנר ובסיום המשחק השחקנים שהתאמצו וניסו באו להודות לקהל וקיבלו עידוד כמו שהגיע להם. מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?".

"לכל משחק יש דרך ותוצאה, ולמרות שעל תוצאות לא טובות אפשר להבליג ולעודד לקראת המשחק הבא, הדרך שבה דברים נעשים בתקופה האחרונה היא דרך שלא נשתוק עליה. לא הגיוני שמול 10 שחקנים במשחק עונה עושים לכם עקבים לאורך כל המגרש ואף אחד לא מרים רגל אדומה באוויר. לא הגיוני שמתוך 5 דק תוספת זמן 4 דקות שחקן של באר שבע שומר על הכדור בקרן ואף אחד לא מעיף אותו באוויר. לא הגיוני שיותר מחצי קבוצה לובשת אדום כי הם "מחויבים בחוזה לאדידס". לא הגיוני שהשחקנים לא מספיק גברים להסתכל בעיניים לקהל אחרי שהם מביכים אותו ובורחים לחדר הלבשה במקום לעמוד מול הקהל, להשפיל ראש למטה, ולספוג את מה שצריך. למשחק היום (מול בני יהודה בגביע הטוטו) הארגון לא יגיע לעודד את הקבוצה, במפעל שהקבוצה עצמה מזלזלת בו כמעט כמו שמזלזלת בקהל שלה, מסתבר. אם לא תתעוררו, נעיר אתכם".

אוהדי מכבי ת"א. צילום: עמוד הפייסבוק של "מכבי פנאטיקס"
אוהדי מכבי ת"א. צילום: עמוד הפייסבוק של "מכבי פנאטיקס"

 

נוסח ההודעה הוא בעצם אמירה בוטה מאוד נגד השחקנים ומאיימת בצורה חד משמעית כי האוהדים מתכוונים לפעול נגד השחקנים אם לא יראו מחויבות ולחימה על המגרש. בינתיים מיטש גולדהאר ממשיך לתת גיבוי לקרויף אבל במועדון יודעים כי הכל תלוי בתוצאות שיהיו במשחקים הקרובים. קרויף יודע כי עם כל הכבוד לתמיכה מהקהל, סטיב מקלארן עשוי לקבל טלפון מגולדהאר ובו יודיע לו על מינויו למאמן הקבוצה. בינתיים קרויף רוצה לנצח את בני יהודה בגביע הטוטו ולהעפיל לחצי הגמר, ולנצח את הפועל עכו האחרונה בטבלה. שני ניצחונות יתנו לקרויף שקט במטרה לשפר את היכולת בהמשך ולהמתין לחזרתם של הפצועים.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20