במהלך המשחק אתמול (ג’) בין לוולנסיה, הפעילה המשטרה המקומית בוולנסיה כוח נגד כמה עשרות מאוהדי שהיו באולם והוציאה אותם החוצה עד לסיום המשחק.

אוהדי הפועל ירושלים מעוכבים בחוץ

האוהדים טענו שהמשטרה הורתה להם לשבת בשתי שורות אחרונות בחלק העליון של האולם, למרות שהמקום היה צפוף ומנע מהם לשבת ולראות את המשחק. בעקבות ויכוחים עם הסדרנים המשטרה הוציאה בכוח את האוהדים ומנעה מהם לשוב לאולם ולראות את המשחק. בהפועל ירושלים עלו טענות קשות נגד הנהלת ולנסיה שהקצתה כרטיסים לחלק העליון ביותר באולם לאוהדים הבודדים שהגיעו, למרות שהאולם לא היה מלא לחלוטין.

“הכניסו אותנו לאולם והיינו מיד מוקפים באבטחה שהובילה אותנו כיחידה אחת למקום הישיבה. ביקשו מאיתנו לשבת כולם יחד, בשורה אחת, השורה האחרונה באולם כשאנחנו בין 30 ל-40 איש, מה שיוצר מצב שאין גוש מעודד אלא שורה אחת ארוכה, ואין באמת מקום לכולם. זו שורה שהספיקה ל-15 איש, ולא לכולם”, סיפר אחד האוהדים שנכח באירועים לערוץ 5. “התפתח דיון ענייני ומכובד עם השוטרים מה עושים. בנוסף לשוטרים, היו שם עוד שני גורמים בלבוש אזרחי. זה היה 45 דקות לפני המשחק”, הדגיש האוהד.

המשטרה המקומית טענה כי אוהד ירושלים היכה שוטר, מה שגרם להפעלת כוח מצד השוטרים ולהוצאת האוהדים החוצה. הנהלת הפועל ירושלים זעמה במהלך המשחק ודרשה מהנהלת ולנסיה לנסות להחזיר את האוהדים לאולם, אבל המהלך נכשל.

אוהדי הפועל בחוץ. צילום: בני נעים
אוהדי הפועל בחוץ. צילום: עומר בנוביץ’

 

“אחד הבעלים, אייל חומסקי, והמנכ”ל גיא הראל עלו ליציע וביקשו לפתור את זה, אבל השוטרים התעקשו ולא הסכימו. הם איבדו סבלנות והחלו לדחוף כל מי שלבש אדום לכיוון האזור המותר – אותה שורה למעלה. האוהדים נדחפו גם בעזרת האלות שנשלפו פתאום. הדבר נעשה באלימות, פשוט נדחפנו למעלה”, המשיך לתאר האוהד.

“שוטרים וסדרנים החלו להצביע על סדקים בכסאות בינם לבין עצמם וכמובן שלנו לא היה קשר לזה. מיד כשנכבו האורות בהצגת השחקנים, השוטרים עלו ליציע והחלו לתלוש את התוף מצוואר של ילד שהחזיק אותו. אף אחד לא התנגד, רק ביקשו מהם רגע אחד, כדי שהילד יוכל להוריד פשוט את התוף. ברגע שהוא הוריד את התוף נוצר דוחק ומראית עין של מהומה. אני מדגיש שלא הורמה יד על שוטרים, ובשלב הזה נכנסו עוד שוטרים ליציע, שלפו אלות, ודחפו את כולם ליציאה מבלי אבחנה. לקחו את כולנו וצעקו עלינו לשבת.

“אחרי שכולם התיישבו, הקימו אותנו והחלו לדחוף אותנו באגרסיביות לכיוון היציאה. הרגשנו את האלות עלינו, בלי רחמים. כולם יצאו בצורה מסודרת. הוציאו אותנו מחוץ ליציע ועשו מסביבנו חגורה והדפו את כולנו החוצה לרחבה ואז החוצה בדחיפות ובאלות. דרשו מכולם להיצמד לקיר ולא לזוז. תוך כדי, מי שניסה לצלם את הסיטואציה בווידאו נתפס ונזרק למטה, והשוטר גם העיף לו את הטלפון.

“הם ציינו שהם יבדקו במצלמות האבטחה האם הייתה אלימות כלפי שוטרים או שבירת כסאות ואחרי כ-5 דקות נתנו לכולם ללכת. אני לא יודע מה היו המניעים, אבל הייתה שם תחושת אמבוש, שחיכו לנו. תרחיש מתוזמן ומתוסרט שהלך לפיצוץ. היה אפשר למנוע את זה. גם במשחק הקודם בוולנסיה, שבו היה רק 4-5 , היה בלאגן והתרענו על כך בפני ההנהלה. הם היו יכולים לדאוג לזה טוב יותר לפני המשחק”.

דובר הקבוצה, דייויד בסן, העיד: “אני הייתי איתם כל האירוע. לא היה עם מי לדבר. השוטרים לא הסכימו בשום פנים ואופן להכניס אותם”. ממועדון הפועל ירושלים נמסר בתגובה כי “אוהדי הפועל לא היו שבעי רצון מהמקומות שהוקצו להם על ידי הקבוצה המארחת בשורה האחרונה של היציע העליון. כתוצאה מכך, התפתח עימות עם כוחות האבטחה. השוטרים הספרדים הוציאו את אוהדי הפועל מהאולם. לטענתם אחד האוהדים ניסה להכות שוטר ואחרים הואשמו בגרימת נזק לרכוש. כל האוהדים שוחררו לאלתר. האוהדים לא הורשו להיכנס שוב לתחומי המגרש. הנהלת הפועל רואה את המקרה בחומרה רבה ופועלת בנושא מול הנהלת ולנסיה”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.