מתחם האימונים של הפועל תל אביב הפך הבוקר לזירת היאבקות. יממה לפני המחזור האחרון והגורלי של הפועל תל אביב, נכנסו כמה עשרות אוהדים של הקבוצה לכר הדשא במהלך האימון והלכו מכות עם השחקנים. האימון המסכם במתחם חודורוב היה רגוע מאוד וכעשרים אוהדים עודדו את השחקנים וביקשו מהם לשחק על הכבוד של המועדון ולנצח את הפועל רעננה בכל מקרה גם אם הקבוצה תרד ליגה. אז החלו כמה אוהדים שהגיעו לאימון לקלל את הבלם אדי גוטליב שלא נשאר חייב וענה להם. האוהדים פרצו במהירות לכר הדשא ואז החלה מהומה גדולה בה אוהדים היכו את השחקנים, בעלי הקבוצה, ביניהם האחים ניסנוב, הפרידו בין האוהדים לשחקנים והוציאו את האוהדים חזרה ליציע.

הפועל נשארה בחיים. מתוך עמוד הפייסבוק של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב
מתוך עמוד הפייסבוק של מועדון הכדורגל הפועל תל אביב

יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב מיש עתיד פנה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, בדרישה לקיים בדחיפות הערכת מצב ולבחון את הגברת מערך האבטחה במחזור הליגה הקרוב.

בפנייתו, כתב ח"כ רזבוזוב לשר ארדן: "לפני מספר רגעים אירע אירוע חמור, שצריך להדליק "נורה אדומה" לכל מי שהספורט, תרבות הספורט, ומעל הכל ביטחונם של הספורטאים, והחוק במדינה חשוב לו. נוכח אירוע חריג ומסוכן זה, ונוכח הסיכוי האפשרי שהקבוצה תרד לליגה השנייה בתום המשחק מחר בערב, אני סבור כי ישנה סכנה ממשית לביטחונם של שחקני הקבוצה, של אנשי מועדון ואף של אוהדים חפים מפשע שרק רוצים לעודד את קבוצתם, במשחק הקרוב".

ח"כ יואל רזבוזוב. צילום: פלאש90
ח"כ יואל רזבוזוב. צילום: פלאש90

"אני פונה אליך בבקשה לקיים בדחיפות הערכת מצב, עוד בטרם כניסת השבת, ולבחון את הגברת מערך האבטחה סביב מחזור הליגה הקרוב, על מנת שלא נמצא את עצמנו מחר אומרים, חס וחלילה: "חבל שלא נערכנו נכון קודם לכן..".

עוד הוסיף ח"כ רזובוזוב התייחס לענישה אפשרית: "אני סבור כי עליך להנחות את משטרת ישראל לפעול במהירות ובחומרה הרבה ביותר כנגד אלו שהתפרעו היום, וכנגד מי שעשויים לנהוג באלימות מחר, גם אם מדובר בשחקני הקבוצה עצמם. רק ענישה עוצמתית תרתיע את אותם חוליגנים לנהוג באלימות. הרי אין ספק שאם אלו שפגעו היום בשחקני הפועל תל אביב, יבלו את השבת בתא מעצר, כולם יבינו שמגרשי הכדורגל הם לא זירת קרב, ושאין חזק ממערכת אכיפת החוק בישראל."

 

 

שחקני הפועל תל אביב. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל תל אביב
שחקני הפועל תל אביב. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל תל אביב

במשך תקופה ארוכה, גם העונה, אוהדי הפועל תל אביב זכו להערכה רבה על התמיכה הגדולה שלהם בקבוצה ועל רגעים מרגשים שסיפקו במפגני התמיכה ביציעים במושבה ובמשחקי החוץ של הפועל תל אביב העונה. לאורך השנים נהנים אוהדי הפועל תל אביב מסוג של הילה. מבחינה תדמיתית אם רוצים לחלק את האוהדים בארץ לטובים ולרעים אז אוהדי בית״ר ירושלים הם הרעים ואוהדי הפועל תל אביב הם הטובים. זו הסטיגמה שהתקשורת יצרה עם השנים, זו התמונה שמצטיירת לחובבי הכדורגל הישראלי ובכלל לציבור בישראל.

לא היינו זקוקים לאירוע המביש שקרה היום באימון המסכם של הפועל תל אביב כדי להבין כי התקשורת ציירה, כמו תמיד, תמונה לא מציאותית. אוהדי הפועל תל אביב אינם טובים יותר מאוהדי בית״ר ירושלים, הם אינם שונים משאר האוהדים הקיצוניים שיש בכל קבוצה. הם אולי הנחשבים לאיכותיים יותר, אך הם גרועים, מכוערים ודוחים בדיוק כמו האוהדים הקיצוניים של בית״ר ירושלים. האמירות: ״שואה למכבי״, או האירוע המגעיל עם שורה אובארוב, הרבה יותר מכוער, מביש ודוחה השירים הגזעניים של ארגון ״לה פמיליה״ ששר "בית״ר טהורה לעד", או "הקבוצה הגזענית של המדינה". ולא שכחנו את פיצוץ משחק הדרבי בבלומפילד עם כניסת האוהד שהיכה את ערן זהבי ועוד לא מעט אירועים אלימים, גזעניים ומכוערים.

מבעלי הפועל ת"א, בועז תושב ואיציק ניסנוב. צילום: רדאד ג'בארה/ONE
מבעלי הפועל ת"א, בועז תושב ואיציק ניסנוב. צילום: רדאד ג'בארה/ONE

אוהדי הפועל תל אביב מצטיירים כאוהדים איכותיים, אינטליגנטים, כאלה שהם מעל הממוצע של אוהדי הכדורגל, אבל התנהגותם מראה מציאות הפוכה לגמרי. הם מתנהגים בטיפשות, בצורה מכוערת וברברית. האוהדים האלה הרחיקו את כל בעלי המועדון שהשקיעו כספים רבים לאורך השנים כשהפגינו מול ביתם של סמי סגול, מוני הראל וחיים רמון, הם עשו את המוות לאלי טביב שהעניק להם כבעלים את התקופה היפה ביותר של המועדון עם דאבל ענק והשתתפות בשלב הבתים של ליגת האלופות.

כן, אפשר וצריך לומר זאת, האוהדים האלה משלמים היום את המחיר על כל העוול שהם עשו לבעלי הקבוצה, אותם אנשים שהשקיעו מאות מיליוני שקלים למען הרגעים המאושרים שהיו להם, והאוהדים מיררו להם את החיים. אותם אוהדים שגירשו את טביב מהמועדון בוכים היום על הפרידה הקרבה של קבוצתם מליגת כעל. אומרים שאין מגיע בכדורגל, אבל אולי לאוהדי הפועל תל אביב מגיע העונש הזה לרדת לליגה הלאומית ולחוות את מה שחוו בעלי הקבוצה לשעבר. אומרים שעל טעויות משלמים. עכשיו הגיע הזמן לשלם.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא