19:25 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אובמה: "פצצות לא יחסלו את הטרור"

אובמה: "פצצות לא יחסלו את הטרור"

בנאומו האחרון בענייני ביטחון לאומי, הצהיר אובמה כי הפתרון לטרור יגיע רק בדרך דיפלומטית. טראמפ הכריז: "נהרוס את דאע"ש"

בנאומו האחרון כנשיא בענייני טרור וביטחון לאומי, הזהיר אובמה כי הטרור ימשיך להוות איום על ארצות הברית ומנה את הישגיו בהתמודדות מולו, כך פורסם ב"הארץ". אובמה טען כי מדיניותו החלישה את ארגון דאע"ש ושמארגון אל קעידה נותר לא יותר מאשר "צל".

אובמה, שעל האסטרטגיה שלו בהתמודדות עם הטרור האיסלאמי נמתחה ביקורת רבה, המשיך בדרכו הרכה: "ההבטחות שאנו יכולים לחסל את הטרור על ידי הטלת כמות גדולה יותר של פצצות והצבת יותר כוחות הן שקריות" אמר והוסיף "עלינו להסתמך על עוצמת הדיפלומטיה שלנו, היא הכרחית לפתרון הסכסוכים במזרח התיכון". גם ישראל הוזכרה בנאומו של אובמה שציין כי גם על פי גופי המודיעין בישראל הסכם הגרעין עם איראן הוא הישג.

"ההיסטוריה תשפוט" נשיא ארה"ב ברק אובמה צילום: פלאש 90
החליש את דאע"ש? הנשיא אובמה. צילום: פלאש 90

שעות ספורות לאחר נאומו של הנשיא היוצא היה זה תורו של הנשיא הנכנס לפרוש את משנתו. "הפוקוס שלנו צריך להיות בהכנעת הטרור ובהריסת דאע"ש. וכך נעשה", הבטיח טראמפ והוסיף כי יבנה מחדש את הצבא האמריקאי ויחזק אותו לאחר שזה הצטמצם משמעותית בזמן כהונתו של אובמה.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"