נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש, אוקטובר 2017. צילום:רויטרס
נשיא לשעבר ג'ורג' , אמש. צילום:רויטרס

הנשיאים האמריקנים לשעבר ג'ורג' בוש הצעיר וברק , מתחו אתמול (חמישי) ביקורת מרומזת על התנהלות הנשיא הנוכחי דונלד . כך דווח ב- BBC.

בארצות הברית לא נהוג שנשיא לשעבר יימתח ביקורת על נשיא מכהן ולכן בחרו בוש ואובמה בדרכים בהן ניתן להביע את דעתם מבלי להזכיר מפורשות את שמו של טראמפ.

נערכים מפני צעדים אחרונים בכהונתו. נשיא ארה"ב היוצא ברק אובמה. צילום: פלאש 90
נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה. צילום: פלאש 90

במהלך נאומים שנשא אובמה הוא קרא לעם האמריקני לדחות את הפוליטיקה הנוקטת ב"פילוג" ו"פחד". בוש לעומתו מתח ביקורת על "הביריונות והדעה הקדומה" בחיים הציבוריים.

טראמפ עצמו שמתח ביקורת בעבר על קודמיו בתפקיד, טרם הגיב לדברים. על פי ה-BBC אובמה התחייב בעבר למלא אחר המסורת ולא למתוח ביקורת פומבית על טראמפ – ובכך להפגין את אותה דרך הארץ שבוש הפגין כלפיו – אך כבר הפר את שתיקתו בעבר בנושאים שונים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.  צילום: רויטרס

"חלק מהפוליטיקה שנחנו רואים היום… שייכת לחמישים שנה אחורה. זאת המאה ה-21 לא ה-19", אמר אובמה בנאום שהעניק בניו ג'רזי. באירוע אחר בו השתתף מאוחר יותר בוירג'יניה אמר הנשיא לשעבר: "יש אנשים שמנסים במתכוון להכעיס אנשים, לעשות דמוניזציה לאנשים שיש להם רעיונות אחרים, להרגיז את הבסיס מפני שזה משרת טקטיקות קצרות טווח".

הנשיא לשעבר בוש שנשא אמש דברים בניו יורק אמר: "ישנם סימנים כי עוצמת התמיכה בדמוקרטיה עצמה נחלשה – בעיקר בקרב צעירים". עוד אמר בוש כי "האמריקאים חוזים בשיח שלנו מושפל על ידי אכזריות אגבית".

"לעתים נראה כי הכוחות שמפרידים בינינו חזקים מהכוחות שקושרים אותנו ביחד", הוסיף.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.