אהוד ברק. צילום: פלאש 90
אהוד ברק. צילום: פלאש 90

אהוד ברק אישר הערב (ה') את הפרסום בחדשות 2 לפיו המשטרה גבתה את עדותו בתיק 3000 – פרשת הצוללות. כזכור, ברק כיהן בתפקיד שר הביטחון עת נרקמה עסקת הרכש של הצוללות תוצרת גרמניה.

המשטרה השיבה כי היא "אינה נוהגת לפרט מידע על חקירות מתנהלות", אולם בהמשך אישר ברק כי מסר עדות במשרדי להב 433. "לבקשת המשטרה מסרתי הערב עדות בנושא הצוללות וכלי השיט. החקירה חשובה מאוד. אני מאחל למשטרה שתגיע במהירות לחקר האמת, קשה ככל שתהיה", צייץ ברק.

בשבוע שעבר, עומתו עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור ומקורבו של ראש הממשלה דוד שמרון. במהלך החקירה הטיח שמרון בפני גנור: "אתה קיימת פגישות איתי ועם אנשים כדי לקדם את העסקה.

גנור טען כי שמרון פעל כלוביסט המקדם את העסקה על מנת לקבל רווחים. לדברי גנור, שמרון גרף 20% מהתמורה של העסקה. עם זאת שמרון הכחיש לחלוטין את הדברים וטען כי אין הסכם כזה.

במקביל, סיפר גנור לחוקרים כי שמרון הרבה להיפגש עם נציגים בממשל הגרמני על מנת לקדם את העסקה תוךשהוא מבטיח לפתור "את כל הבעיות שצצות", מתוקף היותו מקורב לראש הממשלה. יצוין כי שמרון הכחיש גם את הדברים האלה. גם שותפו למשרד של שמרון, עורך הדין יצחק מולכו, נחקר בפרשה.

דוד שמרון ומיקי גנור. צילום: פלאש 90
דוד שמרון ומיקי גנור. צילום: פלאש 90


בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20