"יכול להיות שבמחשבה מעמיקה יותר, לא היה צריך לירות 'חץ'" ליירוט טיל נ"מ שנורה לעבר מטוס חיל האוויר הישראלי שתקף אתמול בשטח סוריה. זאת פעם ראשונה שהם יורים טיל ואנחנו יורים 'חץ'. זה יכולת מדהימה שלנו". עם זאת, הוא הוסיף כי ירי ה"חץ", לדבריו, "גרם לנו להודות בפעולה עקב נפילת רסיסים בירדן. צריך לתחקר את הנושא". כך אמר היום (שבת) אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר, במפגש עם העיתונאי רועי כ"ץ.

אחראי על הבריחה מרום לבנון והפקרת צד"ל. רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: פלאש 90
רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר כי סוריה מנוהלת ע"י בעלת בריתה רוסיה וולדימיר פוטין העומד בראשה. "הרוסים היום הם בעלי הבית בסוריה, והם אלה שמחזקים את אסד, הרוסים היום הם גורם מייצב בסוריה. פוטין הוא האיש הכי ידידותי למדינת ישראל שאי פעם ישב בקרמלין". הוא עוד אמר כי יש לקדם את השיח בין ירושלים למוסקבה לגבי המצב בסוריה".

ברק המשיך לתקוף בחריפות את מדינותו של ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו. בשלב זה, לא ידוע האם אמירותיו של ברק נגד נתניהו הם חלק מניסיונותיו לייצר קאמבק פוליטי נוסף לאחר כישלונותיו.  "עסקתי הרבה בענייני מדינת ישראל. 36 שנים הייתי בצה"ל, יש לי בנות ונכדים, אני מוטרד ממה שקורה בעתיד. יש לי אינטרס עליון שהמדינה תחזור לפסים אחרי שהיא ירדה מהם, אני מעיר ומאיר לציבור את העיניים".

נסראללה צילום מסך
רב המחבלים חסאן נסראללה. צילום מסך

בתוך כך, מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסאן נסראללה התייחס לתקיפה הישראלית בסוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מפחד שדאע"ש יפסיד בסוריה – ומתערב בכל מיני תירוצים. עם כל נפילה ברמת הגולן או הפגזת נשק שמיועד לחיזבאללה. עניין של זמן עד שדאעש וכל ארגוני הטרור ייעלמו", אמר רב המחבלים.

 

אלעד שור

אלעד שור