דף הבית > אקטואליה וחדשות > אהוד אולמרט הגיש בקשה לשחרור מוקדם

אהוד אולמרט הגיש בקשה לשחרור מוקדם

אולמרט מעוניין להשתחרר מהכלא לפני שבג"ץ יכריע בעניין ערעורו על פרשת טלנסקי. גורמים בשב"ס: "אולמרט אסיר טוב"

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיש בקשה לקיצור עונשו, כך פורסם הערב (ד') בחדשות 10.  אולמרט מעוניין להשתחרר מהכלא בתאריך מוקדם מהמתוכנן. הבקשה נוגעת לעונש שנגזר עליו בפרשת הולילנד. יש להזכיר כי אולמרט ממתין להכרעת בית המשפט העליון בערעור בפרשת טלנסקי. הדיון בוועדת השחרורים בבקשתו של אולמרט יתקיים ב-25 בדצמבר.

הפטריוטים דנים בבקשתו של אהוד אולמרט לשחרור מוקדם

על פי הפרסום, לא צפויה התנגדות מצד שירות בתי הסוהר לקיצור עונשו של ראש הממשלה לשעבר שנידון ל-18 חודשי מאסר בעוון עבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בפרשת "הולילנד" ובגין הרשעתו בעסקת טיעון בשיבוש הליכי משפט. גורמים בשב"ס הגדירו את אולמרט כ"אסיר טוב". מי שתצטרך להתמודד ככל הנראה אם השאלה היא הפרקליטות. בכל מקרה, גם אם הבקשה תתקבל, לא בטוח שאולמרט ישוחרר מיד בשל ההמתנה להחלטה בפרשת טלנסקי, בה נגזרו עליו 8 חודשי מאסר.

אולמרט. בקשה ליציאה מוקדמת. צילום: פלאש 90
אולמרט. בקשה ליציאה מוקדמת. צילום: פלאש 90

אולמרט נכנס לכלא לפני חצי שנה, בחודש פברואר. הוא מרצה את עונשו באגף 10 בכלא מעשיהו. בחודש שעבר יצא לחופשה ראשונה בת 48 שעות מהכלא, אחרי שריצה רבע מתקופת מאסרו, כפי שזכאי כל אסיר בהתאם להחלטת מפקד הכלא.

מחכה להכרעת בג"ץ

בשבועות הקרובים צפוי בית המשפט העליון, בראשות השופט סלים ג'ובראן, לפרסם את החלטתו בנוגע לערעור על העונש שניתן בפרשת טלנסקי, במסגרתו נגזרו על אולמרט שמונה חודשי מאסר בפועל בעקבות חשיפת הקלטות של שולה זקן. מוקדם יותר החודש נודע שעורך דינו של אולמרט, אייל רוזובסקי, הגיש לבית המשפט העליון פסק דין מבית המשפט בארצות הברית שזיכה את מושל וירג'יניה מעבירות שחיתות שעניינן קבלת שוחד.

עורך דין רוזובסקי ביקש לצרף את פסק הדין לאסמכתאות אחרות בתיק וטען כי פסק הדין של בית המשפט העליון רלוונטי גם לעניינו של אולמרט ויש לזכותו. בתגובה טענה הפרקליטות כין אין קשר בין שני פסקי הדין מכיוון שפסק הדין מדבר על עניין של שוחד ובמקרה של אולמרט מדובר בעבירות מרמה והפרת אמונים.

אולי יעניין אותך גם

לראשונה: נשים ישרתו כלוחמות על ספינות טילים

מפקד חיל הים חשף הבוקר כי חיל הים יאפשר לנשים לשרת כלוחמות על ספינות טילים: "חיל הים פותח את שעריו ויש מקום לכולם"