בכנס הרצליה שמתקיים היום על ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי, תקף יו"ר הכנסת יולי (יואל) את על רקע הכרזתו על הקמת מפלגה והתמודדות בבחירות הקרובות. "‏ הוא ראש הממשלה הכי תבוסתני וכושל שהיה למדינת ישראל. הוא רוצה שנחזור לקונספציה של ויתורים – כך הגענו לאינתיפאדה השניה" אמר . "מה רוצים? לעשות עוד ויתורים ולהגיע לאינתיפאדה שלישית? אני מקווה שהוא לא יעבור את אחוז החסימה".

אדלשטיין התייחס בין השאר ליוזמתו לביטול הבחירות ואיננו נואש ממנה: "הביטול טרם בוטל ולא במקרה שלא ראית הודעות מתלהמות מאף צד. ההערכה שלי שאם לא נצליח להגשים את היוזמה שלי אחרי 17.9 בדיוק אותם שחקנים ישבו סביב אותו שולחן ויצטרכו לדבר על הנושאים שהם כרגע מסרבים לדבר עליהם. עדיף היה למדינה שלנו ולציבור כולו לסכם את הדברים כבר עכשיו ולחסוך שלושה חודשים מיותרים ומיליארדים. לפחות אוכל להסתכל על עצמי במראה אחרי ה17.9 ולדעת שניסיתי. עוד לא איבדתי סופית את התקווה כי בכל זאת לפעמים השכל הישר גם צריך לעבוד. הרי מי מבטיח שלא יהיה בחירות גם בפעם השלישית?".

בנושא המדיני אמר אדלשטיין: "אנחנו בחלון הזדמנויות נדיר וצריך להחיל את הריבונות על היישובים ביו"ש. הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסה. אנחנו רוצים לחכות קודם במזרח התיכון להסכמי שלום כוללים או שאנחנו רוצים לטפל בסוגיות שלא מחכות לנו כבר עכשיו?

לפני כמה שנים מי שדיבר על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים נחשב הזוי וירושלים הייתה אמורה לההרס ולחרב ושום דבר לא קרה בנתיים. אותו הדבר ברמת הגולן. אני שמח מאוד שכבר לא מדברים איתי על ההזוי אלא על הפרטים".

בני ערובה של הסרבנות הפלסטינית

אדלשטיין התייחס למתרחש בוועידת בחריין: "יש ניסיון לשנות את המצב שבו המזרח התיכון כולו כולל מדינות שמאוד רוצות לשתף פעולה עם ישראל – כולם בני ערובה של הסרבנות הפלסטינית. פעם ראשונה מנסים להוציא אותנו מהמצב הזה ולעשות שת"פים בתחומי חיים מים טכנולוגיה".

על השיח הציבורי בישראל אמר יו"ר הכנסת כי הוא מוטרד משיח של , "זה לא השיח שלי. אבל אני גם לא בגישה של כל מי שאומר שצריך לעשות רפורמות או להידבר – הופך מיד לפאשיסט ואויב הדמוקרטיה".

בתחומי מדיניות וביטחון יתקיים עד יום שלישי בראשותך אלוף (מיל') עמוס גלעד ובהשתתפותם של אורחים ודוברים בכירים מהארץ ומהעולם ובהם שליח ארה"ב למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, שגריר מצרים בישראל, שר ההגנה היווני, השליח האמריקאי המיוחד למעורבות בסוריה ולמאבק העולמי נגד דאע"ש, היועמ"ש, ראש המוסד, הרמטכ"ל לשעבר אייזנקוט, היורשת של אנגלה מרקל, שרים וראשי מפלגות בכירים נוספים בממשל האמריקני, ורבים נוספים.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.