רה"מ נתניהו ושלדון אדלסון בחנוכת בית הספר לרפואה באוני' אריאל. צילום: בן דורי, פלאש 90
רה"מ נתניהו ושלדון אדלסון בחנוכת בית הספר לרפואה באוני' אריאל. צילום: בן דורי, פלאש 90

התפתחות נוספת בחקירת פרשת 2000: בעדותו במשטרה של המיליארדר שלדון אדלסון, בעלי העיתון "ישראל היום", סיפר אדלסון כי רה"מ בנימין נתניהו פנה אליו ובדק את האפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של העיתון ישראל היום, כך פורסם הערב בערוץ 2. העדות משמעותית מכיוון שהיא מלמדת על ניסיון לקדם "עסקה" בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, בהמשך לשיחות האישיות בין השניים. כזכור, לפי הפרסומים השניים נפגשו מספר פעמים ודנו באפשרות למתן את ההתקפות על נתניהו מצד העיתון ידיעות אחרונות, בתמורה להחלשת כוחו של המתחרה ישראל היום. אם אכן נעשתה פעולה ממשית כדי להוציא לפועל עסקה כזו, הדבר עשוי להתגבש לכדי כתב אישום נגד ראש הממשלה וכנגד מו"ל ידיעות אחרונות.

בתוך כך, המשטרה תמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו גם בתיק 2000 – כך דווח אמש בחדשות ערוץ 2. לפי דיווח נוסף, במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם אתו מסר ארי הרו, ראש לשכת נתניהו לשעבר, מידע משמעותי בתיק 2000, וכן מידע נוסף בתיק המתנות (תיק 1000), ובפרשת הצוללות, פרשה שנתניהו אינו קשור אליה ישירות. ראש הממשלה התייחס לפני כניסת השבת לפרסומים סביב הפרשיות ואמר כי "אינו עוסק ברעשי רקע".

ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

הרו הוא דמות משמעותית בחקירת שתי הפרשיות הקשורות לראש הממשלה נתניהו, בשל קרבתו לנתניהו ומעורבותו בשתיהן. בתיק 2000, הרו השתתף בחלק מהפגישות בין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, בהן לפי החשד דנו השניים באפשרות למתן את המתקפות על ראש הממשלה בעיתון ידיעות אחרונות, בתמורה להחלשת העיתון המתחרה ישראל היום. חלק מהשיחות הוקלטו במכשיר האייפון של הרו ולפי החשד, עד המדינה נשלח ע"י נתניהו לקדם את העסקה.

נתניהו טען מאז פורסמה הפרשה, כי היו אלה שיחות סרק וכי לא היה בכוונתו לקדם כל עסקה עם מוזס. לטענת ראש הממשלה, מדובר היה בניסיון להקל במעט את המתקפה עליו מצד העיתון ולא בכוונה ממשית לבצע עסקה כלשהי עם מו"ל ידיעות אחרונות. ראש הממשלה עצמו התייחס לפני כניסת השבת לפרסומים השונים ואמר: "אני רוצה להגיד לאזרחי ישראל: אני לא מתייחס לרעשי הרקע וממשיך בעבודה למענכם".

ביום שישי פורסם כי לפי הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו, הוא לא יצטרך לשבת בכלא בתמורה למידע שיעביר למשטרה, וייאלץ לשלם קנס של 700 אלף שקלים.

בתוך כך, המשטרה אישרה לעד המדינה הרו לצאת לחופשה בחו"ל שתוכננה מראש.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20