אצילי נגד דוס סנטוס. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
אצילי נגד דוס סנטוס. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב ומכבי חיפה סיימו את המשחק ביניהן בתיקו. המשחק המסקרן והמבטיח, לא ענה על הציפיות אבל 90 הדקות בנתניה סיפקו כמה נקודות חשובות ומעניינות לגבי ההמשך. מכבי תל אביב רצתה ניצחון ליגה רביעי ברציפות שהיה מעלה אותה למקום הראשון ופותח פער של 6 נקודות ממכבי חיפה. הקבוצה של גיא לוזון רצתה לנצח ולהצהיר שהיא ראויה ומסוגלת להתמודד על התואר, אבל הגיעה בעיקר כדי לא להפסיד. קרויף העלה את אלירן עטר בהרכב הראשון, לוזון עלה עם עומר דמארי בחוד, קאיו וסטפנוס אתנסיאדיס נשארו על הספסל, גילי ורמוט לא היה בסגל בכלל.

הפתיחה היתה שייכת למכבי תל אביב שהיתה הרבה יותר טובה ומסוכנת ממכבי חיפה. הקבוצה של קרויף היתה מסודרת ומאורגנת על המגרש, בעוד סוללת הכוכבים של לוזון היתה מבוהלת, מפוזר וחסרת ביטחון. השליטה של מכבי תל אביב היתה מוחלטת ומכבי חיפה ניצלה שלוש פעמים במחצית הראשונה. טעות גדולה של הבלם הוותיק בן חיים שהורחק לפני השריקה למחצית גרמה לשינוי המומנטום.

במחצית השנייה מכבי חיפה שלטה יותר אבל לא הגיעה למצבים ומהר מאוד מכבי תל אביב חזרה לשלוט ואף הגיעה למצבים. במחצית השנייה לא נראה היה שחיפה משחקת עם יתרון מספרי, השחקנים של לוזון נראו כבויים ואפורים, השחקנים של מכבי היו מלאי התלהבות ורצון לנצח כאשר דווקא הקבוצה של לוזון נדמה היה ממתינה לזריקה לסיום. ההרחקה של עומרי בן הרוש נתנה לחיפה את הסיבה הטובה ביותר כבר לשחק על תיקו.

מכבי תל אביב איבדה שתי נקודות אבל היא קיבלה במתנה קבוצה. למרות התיקו, היה זה המשחק הטוב ביותר של הקבוצה, מכבי הציגה הרבה איכויות על המגרש ולקרויף יש פתאום קבוצה מחוברת, ממושמעת ואיכותית. אם לפני פתיחת העונה נדמה היה שהפערים בין באר שבע למכבי תל אביב גדולים מאוד., המשחק הערב הוכיח כי סגנית האלופה נמצאת בכושר הרבה יותר טוב ובעיקר השחקנים שלה רעבים הרבה יותר.

לגבי מכבי חיפה, הקבוצה לא הפסידה והפער ממכבי תל אביב ובאר שבע עדיין סביר, אבל המשחק הזה הוכיח שוב כי הקבוצה של לוזון חלשה מאוד ולא מסוגלת לממש את הפוטנציאל שיש לשחקנים שלה. בחיפה יכולים להיות מודאגים מהיכולת החלשה מאוד ומעודדים שלא הפסידו כי גם את הנקודה הם קיבלו בזכות הרבה מזל.

מהלך המשחק

דקה 1. אלון יפת שורק לפתיחת המשחק.12,389 אוהדים ביציעים.

דקה 7. שלומי אזולאי, הקשר שבישל ארבעה שערים מול רעננה במחזור הקודם, מתח שריר והוחלף. נטע לביא נכנס במקומו, אזולאי בכה על הספסל.

דקה 12. ההזדמנות הראשונה של מכבי תל אביב. שרן ייני התרומם לכדור קרן ונגח לקורה של גלזר.

דקה 18.  שהיה הכי טוב במגרש באותן דקות, בעט כדור חזק לשער וגלזר הדף לקרן

דקה 22. באטוקיו מסר לקיארטנסון שהשאיר את הכדור לאצילי, אבל עטר צעק לו לעזוב לו את הכדור והחלוץ בעט לקורה.

דקה 44.  הכשיל את רוקאביצ׳ה שהיה בדרכו לשער של מכבי וספג אדום בצדק. הבלם שהיה פצוע ועלה בהרכב הראשון איבד את הריכוז וכמעט את המשחק של קבוצתו.

בן חיים ורוקאביצ'ה ברגע המכריע. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
בן חיים ורוקאביצ'ה ברגע המכריע. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

דקה 45. ג'ורדי קרויף זעם על ההרחקה של בן חיים ואלון יפת הרחיק אותו. המאמן ביקש מסטיב מקלארן להחליף אותו על הספסל ואחרי שמאמן נבחרת אנגליה לשעבר התיישב על הספסל, הבינו במכבי שהאנגלי אינו רשום בטופס והוא חזר ליציע לצידו של קרויף.

מחצית שנייה

דקה 46. גיא לוזון רצה לנצל את היתרון המספרי והכניס את קאיו במקום קוסטדינוב שלא הרשים.

דקה 79. גם מכבי נשארת בעשרה שחקנים אחרי שעומרי בן הרוש הפזיז הכשיל את אצילי וספג את הצהוב השני שלו.

בן הרוש רודף אחרי שפונגין. גם הוא הורחק. צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב
בן הרוש רודף אחרי שפונגין. גם הוא הורחק. צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב

דקה 86. הזדמנות נוספת לעטר להכריע את המשחק ולצאת גדול, אבל גלזר הצליח בקושי להדוף לקרן את הבעיטה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.