פדרר חוגג. צילום: מתוך פייסבוק
פדרר חוגג. צילום: מתוך פייסבוק

 

רוג'ר פדרר גבר על יריבו מאריו צ'יליץ' בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה, זכה בגראנד סלאם מס' 20 , וביסס את מעמדו כגדול שחקני הטניס מאז ומעולם וכאחד הספורטאים הגדולים והאהובים אי פעם.

זה הלך לא פשוט, המשחק נגרר לחמש מערכות, אך הזכיר במשהו את כל הקריירה של פדרר: הוא יצא כמו מלוע של תותח, שבר בקלות את ההגשות של יריבו ולקח את המערכה הראשונה בקלות 6:2, קצת כמו תחילת הקריירה שלו אז בתקופת דמדומי פיט סמפראס, הגיח פדרר לעולם וכבש את כולם והשתלט על עולם הטניס.

זה המשיך קצת יותר קשה כאשר צ'יליץ' קיבל ביטחון והתחיל להכות לא מעט ווינרים ולהרוויח את נקודות ההגשה שלו. כך במערכה השנייה עד הרביעית השניים ניהלו קרב איתנים שבה דווקא צ'יליץ' לוקח שניים משלושת המערכות ומשווה ל-2:2 בכולל. במערכה החמישית וקצת כמו השנתיים האחרונות של פדרר, הוא פשוט דרס את צ'יליץ' ואת שאר יריביו די בקלות וניצח את המערכה ואת המשחק עם 6:1.

הנקודה האחרונה הייתה נקודה פדררית טיפוסית: הכדור נחת על הקו מצדו החיצוני כך שהוא נוגע קלות בקו, מה שהספיק, לאחר בדיקה של המערכת הטכנולוגית, כדי להיחשב כבפנים.

פדרר הנרגש עם חבר. צילום: פייסבוק
פדרר הנרגש עם חבר. צילום: פייסבוק

 

פדרר מעולם לא ניסה להחזיר חזק או להתיש את היריב. הוא תמיד חיפש איך לתקוע את הכדור ליד הקווים, ליד הרשת כך שליריב אין שום סיכוי. סגנונו אלגנטי כל כך יפה ומדויק כך שלא נשאר מה לעשות נגדו חוץ מלמחוא כפיים ולבכות אם אתה היריב.

לא נתפס שבגיל 36 וחצי, הפנומן משחק את הטניס הטוב בחיוו ופשוט מרסק כל אפשרות שמישהו ידגדג אותו. בזמן שיריביו הצעירים ממנו כמו ג'וקוביץ' ונדאל נופלים לפציעות, פדרר פשוט שייט על המגרש וחיסל את כל יריביו עד לגמר בשלוש מערכות.

לסיום, מילה קטנה על הזוכה מקרב הנשים קרוליין ווז'ניאקי שניצחה את יריבתה סימונה האלפ בקרב טניס אדיר בשלוש מערכות. אם פדרר פינה מקום במדף שלו לגביע גראנד סלאם ה20 שלו, אצל ווז'ניאקי , על אף היותה בסבב ובצמרת הגבוהה יותר מעשור, יש המון מקום במדף לגביע הראשון שלה אי פעם.

בכך היא קצת סתמה את פיות המבקרים שטענו שלא יכול להיות שהיא הייתה זמן רב כל כך מדורג ראשונה בעולם מבלי שזכתה באף גראנד סלאם, אבל היא הוכיחה שהסבלנות משתלמת. עכשיו היא רק צריכה ללמוד מחברה לפודיום שגדול ממנה בעשור, להתניע רעב תמידי ולנסות לזכות בעוד 19 גביעים כמוהו.