"ילדים יקרים שהיו אמורים להיות חיילים". אביו של לירון, אחד הנעדרים בכנרת

במהלך השבת נמשכו הניסיונות לאתר את נחמן איטח, לירון כראדי ואיתמר אוחנה הנעדרים שנסחפו אל תוך הכנרת ביום רביעי האחרון, אולם משטרת ישראל הודיעה כי אפסו הסיכויים למצוא את הנעדרים בחיים. בסרטון שאליו הצטלם אביו של הנעדר לירון כראדי בן ה-17, פנה האב המודאג לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לערב את הצבא בחיפושים אחד שלושת הנעדרים.

"אדוני ראש הממשלה נתניהו, הילד שלי נמצא במים יחד עם עוד שני ילדים יקרים שהיו אמורים להיות חיילים. תחשוב שאחד הילדים שלך, חס ושלום, אני לא מאחל לך את זה, היה נמצא במים – כל חיל הים היה נמצא פה, כל הצבא. יש צוללנים", קרא האב. "אני עבדתי בחיל הים, אני ראיתי מה יש בשייטת 13. יש לנו צבא כזה גדול, מעצמה כזו גדולה. שלושה ילדים שנמצאים במים ואתה לא עושה כלום. תחשוב שאחד הילדים של הבכירים שלך היה עכשיו בתוך המים. ראש הממשלה תתעורר, תבוא תראה מה קורה פה, אף אחד לא עושה כלום".

בסרטון אחד שצולם בו, קרא האב גם לעם ישראל בבקשה להמשיך בעזרה בחיפושים, ובסופו חזר לקרוא לראש הממשלה ושאל "למה רק אזרחים צריכים לעזור לנו?".

החיפושים אחר הנעדרים בכנרת ביום שישי
החיפושים אחר הנעדרים בכנרת ביום שישי

 

החיפושים אחר השלושה נמשכים מאז יום רביעי האחרון, אז נסחפו בחוף לבנון על גבי מזרני ים בשלושה מקרים שונים, כאשר במקרה הראשון, התהפכו גבר ואישה על גבי מזרן ים, בעוד האישה חולצה על ידי אופנוע ים בסיוע אזרחים, נחמן איטח בן 21 מביתר עילית נעדר. באירוע השני נערים נכנסו לכנרת על גבי מזרון ים שהתפוצץ כאשר אחד מהם חולץ והשני, לירון כראדי בן 17 מנתניה נעדר. באירוע השלישי שלושה צעירים רחצו כנרת ולאחר שנסחפו, שניים מהם חילצו עצמם והשלישי, איתמר אוחנה בן 19 מקריית שמונה עדיין נעדר.

נעדרים. איתמר אוחנה ונחמן איטח ולירון כראדי
נעדרים. איתמר אוחנה ונחמן איטח ולירון כראדי

 

גם משפחת הנעדר איתמר אוחנה מוסיפה לבקש ממי שיכול להגיע ולסייע מחר, ערב החג, בחיפושים והסקירות בהתנדבות בחוף לבנון, באמצעות אופנוע ים, קייק או רגלית.

למעוניינים לסייע, יש להגיע למתחם המשפחות בחוף לבנון בטבריה בתיאום עם מכלוף אוחנה, דוד המשפחה, בטלפון: 052-2854845‬

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20