מתוך "היום הזה", א'-ה' ב-23:00

הקומיקאי יוסי וידר מתח את עיתונאי חדשות 2 , כשהתחזה לראש הממשלה לשעבר , והודיע לו כי הוא מתכנן לחזור לפוליטיקה. החקיין ביצע את השיחה בה הוא מחקה את אהוד ברק כבר לפני מספר חודשים אך לא חשף אותה.

בעקבות דבריו של אברמוביץ' אמש (ד') לאחר כנס התמיכה בראש הממשלה החליט החקיין להעלות את המתיחה לדף הפייסבוק שלו בעקבות כל הלשון רע שהרעיף אברמוביץ' על נתניהו: "אחרי המתיחה הייתה לי קצת חמלה כי בד"כ אני עושה מתיחות מאהבה ורק מתיחות טובות ואמרתי 'מה לי ולדברים האלה'. אתמול כשראיתי את העצרת של ביבי ממש התרגשתי, לא שמאל לא ימין אבל אתה רואה אהבה כזו שהוא קיבל אחרי התקופה שהוא עובר ואז אמנון בעיצומה של האהבה הזו עוד פעם ועוד ואמרתי 'אני מפרסם'. אתה יודע מה שלפחות אמנון אברמוביץ אם לא אחרים יבינו שגם הוא לא מושלם וזה אולי לעם ישראל שאנחנו צריכים קצת ".

אמנון אברמוביץ' הגיב על המתיחה שפורסמה ואמר: "ידעתי שהוקלטתי,  עצרתי אותו באמצע אמרתי לו בוא נתחיל מחדש ההקלטה הזו ערוכה לגמרי". טוען כי אברמוביץ' משקר ואפילו מתלוצץ כשהוא מחליט להגיב כמו ביבי "לא היה כלום באמת של אברמוביץ' ולא יהיה כלום הכל שקר אחד שלם".

בנוסף טוען החקיין: "אברמוביץ עכשיו עושה לי מה שהוא עשה לביבי. הוא המציא סיפור. אני לא מאמין! לא רציתי לחשוף את כל המתיחה כי בכל המתיחה הוא נותן לברק דיווחים על כל מה שקורה במפלגת העבודה על גבאי ובר לב ואמרתי אני אחסוך ממנו את זה ואתן מסר קטן שיהיה גם משעשע והוא עכשיו משקר ואומר דברים כאלה. הוא הלך לערוץ 2 אמר מה שאמר והם לא באו אלי לבקש את התגובה שלי ולראיין אותי, זו אותה השיטה שעושים לראש הממשלה. אמנון משקר שם".

יוסי וידר
יוסי וידר: "אמנון ניסה לשכנע אותי לרדת מזה כשאמר לי 'תשמע היה לי חשד, זרמתי איתך. אבל בוא נעשה דבר כזה: תתקשר אלי כמו ביבי ואני אשתף איתך פעולה'". צילום מסך

החקיין משתף אותנו בדברים שטרם נחשפו שקרו בשיחה נוספת מול אברמוביץ', כאשר וידר התקשר ליידע את אברמוביץ' כי השיחה הקודמת הייתה מתיחה וכי הוא עמד מאחוריה: "אחרי המתיחה התקשרתי לעשות גילוי נאות אמרתי לו 'אמנון זה אני יוסי וידר, הייתי אהוד ברק, אז הוא ניסה לשכנע אותי לרדת מזה ואמר 'תשמע המתיחה הזאת היה לי חשד זרמתי איתך אבל תשמע בוא נעשה דבר כזה תתקשר אלי כמו ביבי ואני אשתף איתך פעולה. ואני אומר לו אמנון אתה שומע את עצמך? שאני אביים מתיחה? אני יוסי וידר אביים מתיחה? כל המתיחות שלי מושלמות בחיים אני לא מביים הוא ענה לי 'למה אני אזרום איתך, תעשה, זה לא טוב אני מביע שם' ואז הבין שהוא טעה כשאמר 'מביע', הוא ניסה לדבר אלי כמו לילד מטומטם והשקר הזה כנראה שאצטרך לחשוף אותו, אולי זה מה שהוא רוצה".

יוסי מבהיר כי אין לו חשש מפרסום המתיחה ושיתפרש כסוג של תמיכה בימין כיוון שאינו נוקט עמדה פוליטית אלא תפקידו לשמח את עם ישראל וכל עניין פרסום המתיחה הוא כי יש עניין חשוב לציבור שידעו שיש פרשן בכיר שאינו אמין במיליון אחוז: "אני לא בא מקטע של ימין שמאל אלא מקטע שאני בדרן שמשמח את עם ישראל ועושה חיקויים ואני חושב שהמסר הזה בלית ברירה אני חייב לחשוף אותו, יש לו עניין לציבור. לא יתכן ששדרן בכיר כזה לא יהיה אמין במיליון אחוז. זה לא הגיוני. הוא מדווח את החדשות למדינה שלמה. יודע מה, טיפה הוא לא היה אמין וזה כבר היה מספיק".

"חשבתי לא לפרסם אבל עכשיו אני בטוח שזה חשוב מאד שאמנון יידע שללשון אין גבול וצריכים לשמור עליה. אני לא מכיר את ביבי, אני אזרח ישראלי, אם בית משפט יקבע שהוא אשם הוא יהיה אשם אבל עד שיקבעו הוא לא אשם והוא ראש ממשלה וקצת כבוד על מה שהוא עשה למען מדינת ישראל כל החיים, מהבוקר עד הלילה, כל היום עובד, אין טיפת פרגון? גם אמנון – תפרגן גם שמעת מתיחה תגיד 'וואלה אכלתי אותה, שיחק אותה יוסי וידר' מה קרה אנחנו בני אדם".

בסוף הראיון אומר יוסי כי כל החיקויים שלהם יש להם מטרה אחת וזה לשמח את עם ישראל: "כל המתיחות שאני עושה זה למטרה טובה, לאחד את עם ישראל ולשמח את עם ישראל שיושב בבית וטרוד מכל מה שקורה ואמשיך לעשות מתיחות".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.