פרשן חברת 'החדשות' נאלץ להסביר את מה שכינה "בדיחה לא מוצלחת' שהתפרשה כאיום לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו אם ימנה את לשר המשפטים. גם כתב המשפט גיא פלג נאלץ לחדד את דבריו בעקבות הביקורת.

"נתתי פעמיים הערת אזהרה שמדובר בבדיחה, אני לא אחראי לכבדי שמיעה או כבדי הבנה. אבל מה לעשות? הבדיחה לא תפסה ייתכן שהיא לא הייתה מוצלחת", טען הפרשן בראיון לרדיו 103FM.

"גיא תמיד רציני ותמיד אמין, אבל הבדיחה שלי אפשר שלא הייתה מוצלחת ואשמתי ולא מן נמנע שקשיי הבנה לא הבינו אותה", הוסיף אברמוביץ' שטען שלא חשש בעבר למתוח ביקורת גם על מערכת המשפט.

בהמשך רמז: "יש לי בסיס מוצק שנתניהו חושב ומשוכנע שאני קובע מי יועמד לדין או לא יועמד לדין".

רמון: "נשמע כמו "

כזכור, ב'אולפן שישי' אמר הכתב : "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בביהמ"ש המחוזי כנראה בעליון בערעור ייתן את התיק ליריב לוין. זה משול לזה שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן. איך אומרים? 'לא חוזרים על טעות פעמיים'. אני לא מעלה על הדעת שרה"מ יתן את התיק כשהוא מחזיק את הקלפים לחבר כנסת כל כך לעומתי לביהמ"ש העליון".

כתב חברת 'החדשות' גיא פלג. צילום: משה שי, פלאש 90

 

הפרשן אברמוביץ' הסכים עם דבריו וטען כי לוין "מגדף את מערכת המשפט". בהמשך הוסיף: "אגיד בצחוק ממש בצחוק, יריב לוין שר משפטים – אבל זה כבדיחה – זה עוד שנת מאסר לנתניהו".

"נשמע כמו סחיטה באיומים", צייץ בטוויטר לשעבר בתגובה לדברים. "עדות חד משמעית של פרשנים בכירים שהפרקליטות פעלה ופועלת בכל האמצעים נגד פוליטיקאים המאיימים על כוחה ומעמדה".

רמון עצמו שימש כשר משפטים בשנת 2006. זמן קצר לאחר מינויו הודיע על התפטרותו לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין מעשה מגונה ללא הסכמה. הוא הורשע ללא קלון ופסק הדין זכה לביקורת ציבורית, בין היתר מפרופ' דניאל פרידמן שלימים מונה אף הוא לשר משפטים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.