אברי גלעד משיב אש למבקריו בעקבות הביקורת שספג על דברים שאמר בעניין השריפה בקתדרלת נוטרדאם בפריז.
במהלך ריאיון שנתן היום (שלישי) לרדיו 103 fm אמר גלעד: "אני עולה ויורד מעץ הלינץ' לפרקים. אני רגיל וזה על גבול המשעמם ומבדר. האוטומטיות והדקלומים הקבועים. אני חושב שאמרתי דברים פשוטים, הגיוניים וסבירים". עוד הוסיף מנחה הטלוויזיה: "העובדה שכולם נרעשים זה כי אנחנו בחול המועד ואין משהו אחר לדבר עליו. כתבה שנפרסת שני עמודים בעקבות אמירה שלי זה לא כי יש לי כל כך הרבה כח".

בהמשך הריאיון אמר גלעד על עמיתיו שביקרו אותו כי הם דו-פרצופיים ועקץ אותם: "מילא אם התחזיות של האנשים הללו היו מצליחות".

גלעד התייחס לחילופי הדברים שהיו בינו לבין כתבת חדשות החוץ של ערוץ 13 עמנואל אלבז בתוכנית הבוקר של 'רשת': "בפועל ישבה מוליה כתבת נכבדה ואמרתי לה שגם אני וגם היא איננו יודעים מה קרה כי האירופאים והצרפתים משקרים בכל שקשור לפגיעות בהם". עוד הסביר: "זה קורא בכל מדינות אירופה, אסור לדווח אמת על פי חוק. אמרתי שאני חושב שיש מצב שמדובר במוסלמים רק כי 47 כנסיות נפגעו רק החודש כולל כנסיית נוטרדאם. אז באירופה מכחישים את העובדה ששוחטים אותם, תרבותם ודתם נשחטת והם אומרים שירה".

לקראת סיום הריאיון יצא גלעד כנגד חבריו לתקשורת: "כולם יכולים לקפוץ לי. במעבר משמאל לימין הברנז'ה שונאת אותך ולה לשון מושחזת וארסית בעוד שהעם שולח לי הודעות תמיכה. לאחרונה התנתקתי מאופן חשיבתם אז גם לא אכפת לי מה הם אומרים עליי".

אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל תוכן. orenre@gmail.com