חוסן לישראל-תל"ם הודיעה הערב (מוצ"ש) באופן רשמי על הצטרפותו של , יו"ר ההסתדרות החדשה, לצמרת הרשימה לכנסת.

ניסנקורן, כיהן כיו"ר ההסתדרות בחמש השנים האחרונות מזוהה בעיקר עם הפיכתה של ההסתדרות לתנועה חברתית.

יו"ר חוסן לישראל, אמר: "אבי הוא נכס אמתי בדרך לניצחון ב-9 באפריל והוא מנהיג חברתי חשוב. הצטרפותו היא נדבך מרכזי בהפיכת המפלגה למי שמייצגת את מעמד הביניים המתמודד עם יוקר מחיה טורפני, תורי ענק במערכת הבריאות וכישלון מהדהד ביכולת להשיג קורת גג.

עוד הוסיף גנץ ואמר: "יחד עם ניסנקורן, תוביל חוסן לישראל-תל"ם את המלחמה ביוקר המחיה שהפך בלתי נסבל ובהגדלת ההכנסה הפנויה למיליוני משפחות מעמד הביניים".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר: "אעזוב את ההסתדרות בלב כבד תוך שמירה על המשכיות הדרך החברתית ששמנו בראש סדר העדיפויות בגוף חשוב זה. אני אוהב את העשייה, ובעיקר אוהב את כמעט מיליון העובדים אשר שירתי בנאמנות כמעט כל חיי הבוגרים. הבחירות ב-2019 הן גורליות, ואני לא יכול לעמוד מנגד".

ממפלגת השלטון נמסר בתגובה להכרזה הרשמית הערב כי "אחרי שגנץ פשט רגל עם החברה אותה ניהל, הוא מצרף את יו״ר ההסתדרות ניסנקורן, שעומד בראש הוועדים החזקים בחברת החשמל, בנמלים, ברכבות ובחברות המזון – שמונעים תחרות והורדת מחירים במשק. בני גנץ הוא שמאל חלש ופושט רגל".

ברקת מצטרפת לשלישיה הפותחת של 'הימין החדש'. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

בהודעה מטעם ה'ימין החדש' נכתב: ״גנץ הוכיח הערב שההסתדרות והוועדים הגדולים לפני הכל. במקום לדאוג לציבור הישראלי כולו, להוריד את יוקר המחיה לטובת השכבות החלשות, גנץ מתחבר עם הוועדים החזקים. אתם יכולים לנחש מה זה יעשה לתלוש החשמל, לפנסיות של המחוברים, לשביתות בנמלים, לאפשרות להזיז משהו בשירות הציבורי שכל כך זקוק להתייעלות".

עוד נכתב "ניסקורן איש שמאל מובהק, והחיבור עם גנץ אינו מפתיע. ב-9.4 אזרחי ישראל יצטרכו לבחור – הימין החדש מול השמאל הישן. גם בביטחון, גם במשפט, ועכשיו ברור שגם בכלכלה״.

תוקף את גנץ. השר אופיר אקוניס

 

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) הגיב אף הוא הערב להודעה ואמר: "ההצטרפות של אבי ניסנקורן לגנץ היא הוכחה נוספת ונחרצת שמפלגתו של גנץ היא שמאל לכל דבר: לא רק שמאל מדיני, הערב ברור לכל כי זוהי רשימת שמאל כלכלי ברורה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.