אבי גרייניק. צילום: פייסבוק

לאחרונה פרסם הזמר והיוצר אבי גרייניק כי הוא סיים להקליט אלבום חדש שלו בשם "גרייניק ©". אלא שהפעם הוא החליט, כמו יוצרים רבים וטובים אחרים, לשתף את הקהל הרחב בתהליך ולצאת בפרויקט "חיבוק ההמונים" הראשון שלו. או במילים אחרות – פרויקט הדסטארט. באלבום החדש יהיו עשרה שירים שגרייניק כתב והלחין ובתמורה הוא אף מציע כמה תשורות מקוריות במיוחד (כמו למשל הספל של המורה שאמרה לו שלא יצא ממנו כלום…).

אלא שיחד עם כל השמחה שבלידת אלבום חדש, יש מי שעדיין זוכרים לגרייניק התבטאויות קודמות שלו ואת התנגדותו להופיע, בדומה לאומנים נוספים, בהיכל התרבות באריאל. על גוף פוסט הקמפיין של הפרויקט הגיב גולש בשם דובי הראל כי הוא קרוע ונאלץ לא לתמוך בגרייניק בגלל ההיסטוריה: "השיר שלך "אל האור" עד היום מעביר בי רטט. הייתי מת לתמוך בך. אממה, אז אני נזכר במתקפה של אומנים על היכל התרבות באריאל, ובזה שגם אתה הצהרת שלא תופיע שם. ומכולם אתה הכי ביאסת אותי. כי אתה נחמד. בקטע הכי טוב שיש. ופשוט לא התאים לי שתחרים אותי ואת דומיי. גדלתי עליך בפלטפוס. צחקתי בלי סוף. עדין צוחק. כתבת שירים מהממים. אבל אז נתת לי אגרוף בבטן. ההחרמה שלך את המתנחלים, מכל האומנים, הכי כאבה לי. ומאז ועד היום אני מנסה למצוא איזה אזכור של חרטה, ולא מוצא"

"וכאן הקונפליקט שלי", הוסיף הראל, "מצד אחד, אני באמת ובתמים אוהב אותך, והייתי שמח שתצליח. מצד שני, אתה החרמת כ"כ הרבה יהודים, רק כי הם יהודים שבחרו לגור "שם", ואני יודע שכשתצליח לא תופיע בפניהם. אז הפעם, עם כל האהבה הרבה, לא אוכל לתמוך בך, כל עוד אתה חלק מחרם. מקווה שתצליח. הפעם בלעדי. מקווה שתוכל לראות את האחים שלך גם מעבר לקו הירוק. מקווה שתחזור בך, ואז אשמח להיות חלק"

 

 גרייניק מצידו, לא נשאר אדיש לתגובה וענה להראל תגובה מפורטת ואנושית שהצליחה לרגש לא מעט מהעוקבים בה הוא מספר כי כבר כמה שנים שהוא מופיע גם בהתיישבויות: "זמן רב חלף מאז אוצה הרשימה נגג הופעות באריאל. לא יצאתי בשום הצהרה פומבית של חרטה כי עשיתי משהו מעשי יותר: החל מ- 2013 הופעתי ועדיין מופיע בשטחים. השנים חלפו ודעתי השתנתה: החלטתי להופיע בכל מקום שיש בו ישראלים גם אם אני חולק על מדיניות הממשלה שלי. אני כבר שנים בא להופיע בכל מקום שאני נדרש אליו מתוך החלטה לא להביע את דעתי הפוליטית, אלא אם כן אשאל"
"בימים בהם פוליטיקאים זדוניים משסים חלק מהציבור באחר התפכחתי והחלטתי שלפני הסדר שלום ושיח על שטחים יש לנו הרבה לבבות לקרב כדי לשוחח על השוני בינינו ולא מתוך שנאה. תתפלא כמה לכולנו יש הרבה עבודה בנושא. דעתי שונה וכנראה לעולם תהיה שונה משל אלו המאמינים בארץ ישראל השלמה אך היום אני מעוניין יותר מאי פעם להצליח לדבר בנועם על חוסר הסכמות בדיאלוג אנושי לרכוש חברים שחושבים הפוך ממני (עד עכשיו מסתבר שלמד השני קצת יותר קשה), שוב, בכל מקום שבו יש ישראלים. זאת החלטתי אחרי שהבנתי שמי שהכי מרוויח ממחלוקות אידאולוגיות בין ישראליים הם אנשיי שררה שלטונית שמשחקים בנו כמו בכלי שחמט"
בהמשך אף הזמין גרייניק את הראל לדיאלוג טלפוני כדי באמת להשאיר את כל העניין מאחור: "אם תרצה,הדיאלוג שלי הוא אתך ולא על אריאל ולא עם הקו הירוק. אם אתה רוצה לשאול אותי מהי השקפת עולמי (כבר הבהרתי שאני מופיע בכל מקום שיש בו ישראלים?) והאם היא מתנגשת בהשקפת עולמך בכל צורה שתשאיר לך עדיין את אותו טעם מר אתה מוזמן להשאיר לי את מספר הטלפון שלך, אתקשר ואבהיר את 'מצבי הנוכחי' . ומובן לך שהתמיכה שלך בהדסטארט היא כבר לא האישו עבורי. רוצה שלא יהיה מתרס יותר"