בערים הגדולות בהן מתגוררים עשרות אלפי תושבים קיימות מערכות שונות שתפקידן לשמור על הסדר ועל הביטחון ברחובות. תמיד תוכלו לראות ניידות משטרה, סיירי ביטחון ועוד בעלי תפקידים רלוונטיים. בישובים קטנים ומרוחקים נושא האבטחה מעט מורכב יותר, מכיוון שמדובר באזורים מרוחקים יש להיערך בצורה אחרת לכל העניין. כל שכן ביישובי קו העימות אשר גובלים בכפרים עוינים וקיימים איומים שונים אשר עליהם להתגונן מפניהם. עם אתה בעל עסק שממוקם במרכז הארץ סביר להניח שישנה חברת אבטחה אשר מטפלת בכל סוגיית השמירה של העסק שלך. באזורי עימות המצב הוא שונה, המצב הביטחוני טרף את הקלפים והפך את חברות השמירה באזור לכורח המציאות.

משמר הגבול

כאשר אתם מחפשים חברת שמירה שתאבטח את הישוב או העסק שלכם שנמצא בתוככי הישוב כדאי מאוד לפנות לחברה ותיקה ומנוסה. רק פניה לחברה מקצועית תפחית בוודאות את הסיכוי לפריצה בעסק והפסד של סחורה וכסף רב. ישנם כמה פרמטרים לבחירה בחברת אבטחה טובה:

אבטחה, צילום: יח"צ
אבטחה, צילום: יח"צ

חשוב לבחון את רמת המקצועיות של החברה. יש להבין אילו שירותים היא מציעה. ישנם הבדלים רבים בין חברה שמתמחת באבטחת מוסדות ציבור, עסקים פרטיים או בתי ספר.

יש לבחור את סוג האבטחה או השמירה שמתאים לכם.

ניסיון הוא חשוב מאוד ולא מומלץ לבחור בחברת שאין לה וותק של מספר שנים לפחות. הניסיון מעיד על כך שהחברה הנמצאת זמן רב באוויר ושיש לה לקוחות רבים ומרוצים.

כל חברת אבטחה חייבת להחזיק ברישיונות המתאימים. רישיון להחזקת נשק, רישיון מטעם משרד הפנים, ועוד. חברה ללא רישיונות אלו לא יכלוה לספק שירות.

חשוב לבדוק אם לחברת האבטחה או השמירה יש את הביטוח המתאים.

כדאי לחפש המלצות על חברת זו או אחרת ברשת האינטרנט. מומלץ להיכנס לאתר החברה וגם לעמוד הפייסבוק שלה אם קיים. שם בוודאי תוכלו לגלות את ההמלצות הרלוונטיות ביותר.

בטרם בחרתם חברת שמירה או חברת אבטחה רצוי לבצע סקר שוק קצר שיביא לכם את טווח המחירים והשירותים השונים אשר מציעות חברות שונות. כך תכירו את השוק באופן יותר ברור, ותדעו יותר מה אתם מחפשים.

חברות אבטחה מציעות מגוון עצום של שירותים  שעשויים להישמע מאוד אטרקטיביים. מאידך, שירותים שונים עלולים להגיע לסכומים גבוהים למדי וכדאי  לתכנן את התקציב שאותו תרצו להשקיע באותו תחום אבטחה מראש, ולבחור בחברה אשר תהיה מחויבת לעמידה בתקציב אותו קבעתם.

קו העימות

הקרבה אל ישובים עוינים או לקו העימות מביאה אתה איומים נוספים בנוסף לפריצה לעסק וגניבה ממנו. חברות אבטחה אשר פועלות ביישובי קו העימות הן בהכרח מקצועיות יותר ויודעות להתמודד עם סוגים רבים של אתגרים. הבידוד היחסי של ישובים אלו הופך אותם לעיתים לטרף קל בידי מפגעים פוטנציאליים, ולכן יש צורך באנשים ערניים, מקצועיים ומיומנים במיוחד ואשר מודעים לכל הסכנות האמונות באזור רגיש זה.

מן הסתם לא תרצו לבחור בחברה אשר אינה מסוגלת לפעות בזמן אמת ולסכל כל פגיעה בבית או בעסק הפרטי שלכם. חברה מקצועית תהיה לשירותכם 24/7 ותעשה כל מה שצריך על מנת למנוע כל פגיעה שהיא ברכוש שלכם וכמובן בכם. כאמור כדאי גם לוודא שמדובר בחברה שמחזיקה בכל האישורים הנדרשים.

נכתב בשיתוף חברת שמירה ואבטחה ארקס

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא