2:55 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > אבטחה כבדה על נבחרת ישראל באלבניה

אבטחה כבדה על נבחרת ישראל באלבניה

שליח ערוץ 20 מדווח מהשטח: סגר מוחלט הוטל על העיר ושיירה ארוכה של רכבי משטרה מלווים את הנבחרת

נבחרת ישראל אינה ספרד, גרמניה או איטליה, אין בה גם שחקנים ברמה אירופאית, אבל תושבי טירנה יזכרו עוד זמן רב את הגעתה של נבחרת ישראל.

מיד עם הנחיתה בשדה התעופה בטירנה, עיר הבירה של אלבניה, כוחות הביטחון באלבניה הכריזו על סגר מוחלט של תושבי העיר, עשרות אנשי ביטחון מקומיים הקיפו את המטוס.

אנשי האבטחה הישראלים ירדו תחילה כשהם מלווים בכלב מיוחד לגילוי חומרי נפץ, והנבחרת נותרה במטוס דקות ארוכות על מנת שאנשי הביטחון הישראלים יסרקו את השטח יתאמו את היציאה למלון בטירנה עם אנשי הביטחון המקומיים ובמקביל הדרכונים נלקחו מכולנו לצורך החתמה במעבר הגבול מבלי שהנבחרת תרד מהמטוס.

17 ק״מ משדה התעופה של טירנה למלון הנבחרת הסמוך למרכז העיר היו סגורים לחלוטין. שיירה ארוכה של רכבי משטרה ליוו את האוטובוס של הנבחרת כאשר כל צירי התנועה והצמתים לאורך כל הדרך נסגרו. לאורך כל הכביש משדה התעופה עד למלון התפרסו שוטרים משני צידי הכביש. לאורך צירי התנועה היו אזרחים רבים שעמדו הביטו וצילמו את השיירה.

נבחרת ישראל רגילה לאבטחה בכל מדינה בה היא מגיעה אולם האבטחה באלבניה חורגת מהמקובל. האבטחה בבוסניה בקמפיין הקודם היתה חסרת תקדים וכאן באלבניה כוחות הביטחון המקומיים לא מקלים ראש ומלון הנבחרת סגור לחלוטין וכוחות משטרה מקיפים אותו עם נשקים ביד.

בכניסה למלון הוצבו גלאים לבידוק מתכות, כאשר כל אורחי המלון והעובדים שאינם עוברים בידוק.

נזכיר כי המשחק מטל אלבניה במסגרת המחזור הרביעי במוקדמות המונדיאל אמור היה להיערך בעיר שקודר אולם המשטרה המקומית עצרה חולייה בת ארבעה צעירים החברים בדאעש שתכננו לבצע פיגוע במשחק. בתאום עם פיפ"א הועבר המשחק לאיצטדיון הסמוך לטירנה.

במהלך הטיסה אמר אלישע לוי כי המטרה שלו ביממה הקרובה היא לגרום לשחקנים להתרכז במשחק ולא לעסוק בנושא הביטחוני. המאמן הלאומי אמר לשחקנים כי הם יתרכזו במשחק וכוחות האבטחה שהגיעו בטיסה וצמודים לנבחרת יעשו את עבודתם.

"הנושא הביטחוני לא יהיה אליבי לאף אחד. לא צריך לתת לנושא הזה לפגוע לנו בהכנות, אנחנו באנו לשחק ולהצליח", אמר המאמן הלאומי. בנוגע לניפוי של ניר ביטון מהסגל לפני הטיסה בגלל עבירת משמעת, הבהירו בנבחרת כי ניר ביטון שחקן צעיר ובדרך כלל ממושמע ולא היו איתו בעיות משמעת ולכן הופתעו מהתנהגותו.

המאמן ציין כי ביטון יוזמן לנבחרת בעתיד בהתאם ליכולת שלו והאירוע לא סוגר בפניו את הדלת לנבחרת. המאמן מאוכזב מהעובדה ששחקנים מסויימים אינם מתייצבים לסגל כאדר הם מוזמנים, לוי הזמין את אריאל הרוש לפני היציאה בגלל פציעתו של אופיר מרציאנו והרוש טען שהוא עדיין פצוע. לוי זימן את בוריס קליימן שטען גם כי הוא פצוע. בסופו של דבר זימן המאמן את דני עמוס שוער מכבי פתח תקוה.

היום תקיים הנבחרת אימון ראשון ואחרון עד המשחק במוצאי שבת.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אצטדיון בלומפילד המחודש. הדמיה: עיריית תל אביב

השיבה לבלומפילד עלולה להידחות ל-2019

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס ראש עיריית תל אביב, אמר רון חולדאי כי העבודות לבניית אצטדיון בלומפילד עומדות ביעדים וכי כל הקבוצות התל-אביביות ישחקו בו.